15+ хитрощів для маленьких кухонь

15 Лютого
2021

Маленькі кухні - "покарання" багатьох власників квартир, особливо хрущовок. Кожна господиня знає, як важливо, щоб простір на кухні булов зручно організований. Але коли площа обмежена, зробити це не так просто.

Ми підготували для вас кілька лайфхаків, які зроблять кухню зручніше.

Обідній стіл і стільці

Кухонний стіл і стільці часто займають досить багато місця на кухні. Є кілька варіантів, як вирішити цю проблему:

 • Стіл-трансформер з розсувною стільницею - практичне рішення, якщо ви часто приймаєте гостей, але для великого столу для застіль місця недостатньо.
 • Розкладний стіл - відмінний варіант для супер маленької кухні. Він кріпиться до стіни або підвіконня. У складеному стані його товщина всього 10 см, стільниця фіксується горизонтально за допомогою висувної опори.
 • Можна використовувати барну стійку замість обіднього столу. На ній з комфортом розмістяться 1-2 людини, а місця вона займає в рази менше.
 • Альтернативою обіднього столу може стати збільшене підвіконня.
 • За круглим столом поміщається більше людей, ніж за квадратним або прямокутним з аналогічною площею стільниці. Це гарне рішення для великих сімей. Без прямих кутів залишається більше місця для пересування по кухні.
 • Розкладні стільці в складеному вигляді дуже компактні, більшість моделей можна зберігати вертикально, наприклад, між холодильником і стіною. Залежно від ваших потреб і розмірів кухні складними можуть бути всі стільці або тільки частина з них.

a06ea319caee3a704f0414f564f77f75

СТІЛ-ТРАНСФОРМЕР ARTINHEAD MINI

Побутова техніка

Щоб використовувати простір маленької кухні з найбільшою користю, керуйтеся кількома правилами:

    1. Побутову кухонну техніку потрібно максимально вбудовувати. Наприклад, вбудована витяжка не тільки менше за розмірами. Над нею залишиться вільне місце для зберігання.

    2. Не купуйте зайву техніку. Подумайте, чи дійсно вам потрібен громіздкий кухонний комбайн, або можна обійтися блендером з насадкою-шинковкою.

    3. Виходьте з реальних потреб і побутових звичок своєї сім'ї. Дуже часто люди купують великий 2-метровий холодильник «про всяк випадок», і він потім стоїть напівпорожній. Можливо є сенс придбати модель висотою 1,5 м. Те ж саме стосується і варильної поверхні. Рідко хто користується одночасно 4 конфорками. Часто двох достатньо.

    4. Обирайте компактну техніку. Зараз в магазинах електроніки великий вибір вузьких холодильників, посудомийних машин та ін.

    5. Звертайте увагу на багатофункціональні побутові прилади. Наприклад, можна заощадити місце, купивши духову шафу з функцією СВЧ.

СТІЛЕЦЬ SIGNAL C-621 БІЛИЙ

Система зберігання

Сама габаритна складова будь-якої кухні - це кухонний гарнітур. Особливо це помітно в маленькій кухні в хрущовці. Але обійтися без шаф і ящиків неможливо. Є способи, як максимально оптимізувати простір для зберігання.

    1. Верхні шафи повинні бути максимальної висоти, в стелю. Як варіант, можна виготовити шафки стандартної висоти і додатково над ними повісити антресолі. Через складність доступу зберігати там краще ті предмети, які використовуються нерегулярно, або запаси бакалії.

    2. Простір над холодильником часто залишається порожнім. Там варто організувати спеціальну шафу.

    3. Вузькі вертикальні шафи-бутилочниці. Часто для них залишається місце в кутку, поруч з духовкою або холодильником. Їх можна облаштувати не тільки для зберігання пляшок, а й, наприклад, баночок з приправами або вузьких контейнерів з крупами. Варіанти таких шафок:

 • з розпашними дверцями і звичайними полицями всередині;
 • з висувними тримачами;
 • викочування на коліщатках.

    4. Бічні частини шаф і холодильника зазвичай залишаються «голими». На них можна повісити:

 • невеликі полички для ємностей зі спеціями;
 • гачки для кухонного начиння;
 • магнітні тримачі для ножів;
 • рейлінги для кухонних рушників.

Точно так само можна організувати і внутрішню поверхню розпашних дверей нижніх шаф.

    5. Задіюйте простір в цоколі. Замість декоративної планки встановіть там невисокі ящики для зберігання запасних рушників і прихваток, форм для випічки, листів та ін.

    6. Якщо кухонний гарнітур кутовий, грамотно використовуйте кутові шафи. Є багато варіантів полиць-каруселей або з поворотно-висувним механізмом (так звані полки-паровози).

    7. Під нижньою лінією робочої поверхні у верхній частині однієї з шаф можна вбудувати викочувану додаткову стільницю або обробну дошку.

ГАЧОК QTAP LIBERTY

Нестандартні рішення завжди вимагають додаткових витрат, так як виготовляються на замовлення. На сайті tuk-tuk.ua ви можете замовити будь-які корпусні меблі за індивідуальним проектом.

Дизайн маленької кухні ускладнюється тим, що на обмеженій площі потрібно розмістити все необхідне для комфортного життя: побутову техніку, зручні меблі, містку систему зберігання. Однак, якщо підійти до цього з розумом і заздалегідь все продумати, то навіть сама крихітна кухня здатна перетворитися в функціональний ергономічний простір.