Що таке джакузі?

23 Липня
2020

Чомусь прийнято вважати, що джакузі в будинку - це дуже дороге задоволення, яке буде по кишені далеко не кожному. Дійсно, ціна установки гідромасажної ванни в порівнянні з душовою кабіною або стандартною ванною набагато вище. Однак для багатьох покупців користь і задоволення від прийняття водних процедур з гідромасажем все-таки є визначальним фактором.

Але чи всім вона потрібна? І на що звернути увагу перед покупкою?

Що таке джакузі і як вона працює?

Для початку розберемося з визначенням, що таке джакузі. Взагалі правильно називати такі ванни гідромасажними, а Джакузі - це перша і одна з найпопулярніших фірм-виробників подібних ванн.

Для території країн СНД ця назва стала загальною назвою, і тепер словом «джакузі» називають будь-яку ванну з гідромасажем, вуличні басейни з підігрівом і функцією гідромасажу і т.п.

Робота гідромасажної ванни відбувається за наступним принципом. В його основі - замкнутий цикл використання води. Насос забирає її з чаші, потім вона проходить через систему прокачування. Назад в ванну вона потрапляє через гідромасажні форсунки, подаючись під тиском і змішуючись з повітрям (в результаті виходять ті самі «бульбашки»). Масажний ефект створюється саме цими повітряно-водними струменями.

Кому гідромасажна ванна буде корисна?

Гідромасаж широко застосовується в фізіотерапії. Серед його корисних властивостей:

 • знижує нервову напругу;
 • покращує кровообіг;
 • стимулює і тонізує шкіру;
 • приводить в тонус м'язову тканину;
 • активізує обмін речовин (тому показаний при боротьбі із зайвою вагою і целюлітом);
 • полегшує прояви остеохондрозу.

Якщо у вас немає проблем зі здоров'ям, джакузі - відмінне рішення для розслаблення після складного дня.

Але, як і у будь-який оздоровлюючий процедури, у водного масажу є протипоказання. Гідромасажна ванна під забороною для людей з гіпертонією, серцевими захворюваннями, при наявності будь-яких дерматологічних інфекцій, під час вагітності, при онкологічних захворюваннях.

При наявності якихось хронічних хвороб або якщо ви сумніваєтеся, то проконсультуйтеся перед покупкою джакузі зі своїм сімейним лікарем.

джакузі вуличне

Як вибрати джакузі?

Форсунки

Це пристрої, які розпилюють рідину під тиском, змішуючи її з повітряним потоком. Для ефективного водного масажу важливо анатомічно вивірене розташування системи форсунок. Залежно від їх комбінації і конфігурації можна домогтися різних масажних ефектів.

Форсунки бувають:

 • гідромасажні (подають тільки воду);
 • аеромасажні (компресор подає під тиском повітря, який, проходячи через форсунку, потрапляє в воду у вигляді бульбашок);
 • комбіновані (подають і повітря, і воду).

Форсунки також відрізняються розмірами в залежності від зони, на яку вони впливають. В області стегон і спини встановлюються великі форсунки, більш дрібні - в зоні стоп і шиї. Чим більше форсунок встановлено на одному гідромасажному місці, тим більш якісним і ефективним буде масаж.

У нових моделях ванн джакузі використовують поворотні форсунки, за допомогою яких можна змінювати напрямок водного струменя. Тобто ви можете налаштовувати гідромасаж під свої потреби.

Виготовляють форсунки з металу або пластику. Перші виглядають більш презентабельно, але можуть покриватися іржею згодом. Щоб цього не сталося, вибирайте латунні.

Пластикові форсунки не проводять електрику, і їх використання повністю виключає можливість ураження електричним струмом, наприклад, при поломки насосу або компресора.

Форма

джакузі - тук тук юа

Що стосується форми, то тут потрібно виходити з площі приміщення, де планується установка гидромассажной ванни. Кутова джакузі є оптимальним вибором для невеликих за розмірами ванних кімнат, так як вона буде прилягати тільки до одного кутку. Ще один варіант для негабаритних приміщень - прямокутна джакузі з параметрами звичайної ванни.

Квадратні, круглі, овальні гідромасажні ванни, а також каплевидної форми підійдуть тільки для монтажу в просторій ванній кімнаті.

РОЗМІРИ

До сих пір вважається, що джакузі можуть собі дозволити тільки власники просторих ванних кімнат. Насправді сьогодні в асортименті магазинів можна знайти досить компактні моделі. Наприклад, кутова ванна джакузі мінімально може бути розміром 1,2 × 1,2 м, прямокутна - 1,5 × 0,9 м.

Найпопулярніший і найзручніший варіант такої ванни - з габаритами 1,5 × 1,5 м. Такий розмір дозволяє з комфортом розміститися людині практично з будь-яким зростом.

Для великогабаритних приміщень або вулиці зазвичай вибирають джакузі значніші - від 1,6 м до 2 м в ширину і довжину. У такій ванні вільно поміститься кілька людей.

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ

З її допомогою можна коригувати температуру води, управляти системою очищення і іншими функціями, які є в певній моделі.

Виробники використовують системи управління двох типів:

 • механічні;
 • електронні.

Механічна передбачає регулювання температури води, режимів масажу і іншими параметрами вручну за допомогою різноманітних важелів, вентилів і кнопок.

Електронна система передбачає управління всіма функціями джакузі з пульта управління. Він може бути вбудований в бортик корпусу, а може бути дистанційним.

Вулична джакузі

Вуличні гідромасажні ванни мають кілька важливих особливостей:

 1. Вони відрізняються від «домашніх» своїми розмірами. Найчастіше розраховані на кілька людей (від 4 до 7).
 2. Вибір форми вуличної джакузі вільніший: ви не обмежені габаритами приміщення.
 3. Наявність гідроізоляції на корпусі джакузі дозволяє використовувати її круглий рік і навіть взимку.
 4. Зовнішня обробка корпусу може бути практично з будь-якого матеріалу, що дозволяє вдало вписати ванну в екстер'єр.
 5. Наявність верхньої кришки.

Ціна джакузі

Ціна джакузі залежить від ряду факторів:

 1. Кількість режимів масажу.
 2. Наявність вбудованого водонагрівача для забезпечення постійної температури води. У деяких моделях є також можливість підігріву повітря, щоб повітряно-водна струмінь була однією температури.
 3. Потужність насоса. При слабкому насосі якість масажу буде низьким (навіть при великій кількості форсунок).
  Наявність озонатора. За допомогою озону знезаражується вода, що дозволяє знизити концентрацію хлору.
 4. Система дезінфекції ванни. Після використання її обов'язково потрібно знезаражувати. У більш бюджетних моделях потрібно використовувати спеціальні засоби для дезінфекції та вручну активувати режим гідромасажу. Це не завжди зручно. У дорогих моделях передбачена функція автоматичного знезараження.
 5. Наявність датчика рівня води, який блокує роботу насоса, якщо ванна порожня або недостатньо заповнена.
 6. Додаткові функції: підсвічування (в тому числі і підводний), аудіосистеми, водоспади, пристрої для ароматерапії та ін.
 7. На підсумкову вартість будуть впливати також розміри джакузі, дизайн і виробник.

Якщо ви схиляєтеся до покупки джакузі для домашнього використання, то повинні розуміти, що така ванна потрібна не стільки для гігієнічних цілей, а більше для фізіотерапевтичних, розслаблюючих і заспокійливих процедур. До вибору моделі потрібно підходити з усією відповідальністю, адже це складний сантехнічний прилад зі своїми особливостями експлуатації. Та й установка джакузі досить складна - без фахівців не обійтися. Однак всі сили і засоби, витрачені на вибір і монтаж гідромасажної ванни, однозначно окупаються. Адже в підсумку ви отримуєте щоденний доступ до приємної СПА-процедури.