Реставрація старої мебелі

07 Квітня
2021

У багатьох вдома є стара шафа, яка вже не вписується в сучасний дизайн інтер'єру. Чи означає це, що її варто викинути? Звичайно ні, адже реставрація меблів - не обов'язково справа професіоналів. Є безліч варіантів оновлення, й з ними впорається кожен.

Техніки, завдяки яким відновлюються меблі, підрозділяються по матеріалах, що застосовуються для реставрації. Щоб вибрати найбільш доцільну з них, краще спочатку схематично намалювати майбутній вигляд виробу, враховуючи кольорову гамму кімнати, її загальний дизайн. Також потрібно заздалегідь розрахувати бюджет, адже деякі інструменти, оздоблювальні матеріали можуть бути досить дорогими.

Розглянемо кілька бюджетних і популярних методів реставрування.

Як оновити старі меблі за допомогою фарбування?

Це найбільш поширений та простий варіант реставрації старої шафи. Щоб досягти ідеального результату, потрібно правильно підібрати фарбу. Підійдуть такі:

 • акрилова - розчинником тут виступає вода, тому склад повністю безпечний для здоров'я людини, у неї немає неприємного хімічного смороду. Цією фарбою можна фарбувати прямо в квартирі. До початку перефарбовування потрібно зняти полірувальні покриття, якщо вони присутні, та ретельно вирівняти поверхню. Очистити робочу площу легко звичайним наждачним папером або жорсткою щіткою;
 • масляна - відрізняється блиском, гладкою фактурою, але через різкий неприємний запах реставрацію меблів вийде проводити тільки на вулиці або в провітрюваному приміщенні;
 • крейдяна - створює оригінальну текстуру, що нагадує крейдяні розводи, може використовуватися для створення ефекту старіння. Вона не пахне, перед роботою немає необхідності ґрунтувати, знежирювати, що обов'язково у випадку з акриловими ЛФМ. Мінусом є те, що, якщо захочеться поміняти відтінок з темного на світлий й навпаки, знадобиться не менше трьох шарів фарби, що спричинить додаткові фінансові витрати на реставрацію.

Реставрація меблів самоклеючою плівкою

Самоклеюча плівка широко використовується для додання будь-яких предметів інтер'єру новизни. Є багато різних видів, починаючи від імітації деревини, мармуру, закінчуючи яскравими, геометричними та абстрактними малюнками. Є й прозорі вітражні з візерунками, призначені для скла, але прекрасно підходять й для інших цілей.

Обклеїти самоклеючою плівкою поверхню нескладно. Досить дотримуватися наступних рекомендацій:

 • до початку реставрації необхідно ретельно знежирити стару поверхню спиртом або розчинником;
 • наклеювати потрібно від верху до низу, знімаючи захисне покриття потроху і прибираючи повітряні бульбашки ганчіркою або шпателем для шпалер;
 • якщо повітряні бульбашки все-таки утворилися, прибрати їх можна, проколюючи голкою та інтенсивно розтираючи проблемну ділянку ганчіркою або м'яким шпателем для шпалер.

Клейка речовина на внутрішній стороні надійна, міцно тримається на деревині та не відклеюється, якщо в приміщенні не вогко.

Реставрація меблів кракелюрним лаком

Створення ефекту кракле належать до технік «старіння», вінтажного стилю. Для поновлення шафи краще використовувати однофазні речовини, через те, що вони простіше в застосуванні.

При використанні однофазного типу лаку алгоритм дій такий:

 • нанести базовий шар фарби, якщо є необхідність. Цей колір й буде проявлятися крізь тріщини;
 • після повного його висихання покрити все кракелюром, завдаючи шар товстіший;
 • коли він майже просохне (хвилин через 40), але на дотик ще буде липким, нанести фінішну фарбу поверх нього.
 • намагайтеся робити це максимально тонко, не затримуючись на одній ділянці, інакше тріщин виявиться занадто мало.

Двофазний кракелюр утворює ефект кракле на самому лаку шляхом стягування. Після цього тріщинки затираються або олійними ЛФМ, або пастеллю, металізованими порошками. В цьому випадку візерунок є більш тонким, красивим, як на старовинних картинах або блюдах.

Як оновити стару радянську стінку за допомогою дешевих декоративних елементів?

Якщо шафа має дефекти, тріщини, відколи в певних місцях, але ви не хочете змінювати її зовнішність кардинально, спробуйте задекорувати окремі фрагменти. Як декор підійдуть такі матеріали:

 • пластиковий плінтус - він буває різних форм, ширини і кольору, продається в будівельних магазинах недорого. Для фіксації підійде звичайний термоклей;
 • мотузка - з неї робляться завитки, кола та інші фігури. Клей застосовується той самий, що й для плінтусів. Оригінальний декор допоможуть зробити кольорові мотузки, шнури;
 • меблеві молдинги - вони виготовляються з дерева, пластика та можуть мати найрізноманітніші форми. Така реставрація старих меблів може повністю поміняти її зовнішність;
 • фігурки з «самоклейки» - якщо спорудити трафарет, красиві деталі вийде вирізати самостійно. А можна купити готовий набір на бажану тематику;
 • декоративна штукатурка - наноситься на попередньо зроблений трафарет, в результаті чого залишаються об'ємні елементи, малюнки. Візерункову заготівлю можна придбати чи зробити самостійно.

Замовити меблі, оздоблювальні матеріали можна в інтернет-магазині TUk-TUk.ua. Крім широкого асортименту товарів для будинку, лояльних цін, покупець може поторгуватися з роботом в режимі онлайн та отримати знижку на будь-яку групу продукції.