Офісне освітлення

12 Листопада
2021

Останніми роками підхід до офісного освітлення значно змінився. Виконувати нормативи рівня освітленості та колірної температури вже недостатньо. Сьогодні на перший план виходить ергономіка та грамотний розподіл світлових сценаріїв, які залежать від типу приміщення.

Які типи освітлення в офісі є?

Офісне освітлення можна розглядати в узагальненому та функціональному ключі.

У першому випадку воно поділяється на:

 • природне;
 • штучне;
 • суміщене.

Перше відіграє важливу роль, психологічно впливаючи на працездатність співробітників. При цьому без штучного освітлення обійтися просто неможливо. Тому є сенс говорити про оптимальний варіант – суміщене висвітлення.

СТЕЛЬОВИЙ СВІТИЛЬНИК TK LIGHTING OFFICE LONG BLACK

Що стосується функціонального поділу, то варто виділити три основні типи:

 • загальне;
 • робоче (місцеве);
 • декоративнt.

Загальне освітлення офісу

Для загального освітлення використовують стельові світильники, які забезпечують рівномірне світло по всій площі приміщення. Для грамотного загального освітлення важливо:

 • розташувати світильники на великій висоті від робочих поверхонь;
 • використовувати фільтри-розсіювачі;
 • частково перекрити світлові плями місцевих освітлювальних приладів (наприклад, настільних ламп).

Найчастіше прийнято використовувати лінійні чи растрові світильники для офісу. У якості фільтрів використовуються матові плафони.

НАСТІННО-СТЕЛЬОВИЙ СВІТИЛЬНИК EGLO FUEVA 1

Робоче освітлення в офісі

Необхідне для підсвічування робочих місць або, наприклад, приймальних. До таких освітлювальних приладів відносять настільні лампи, настінні поворотні споти та підвісні світильники.

Також може використовуватися та сама світлотехніка, що і при обладнанні загального освітлення. При цьому світильники монтуються на рівень нижче за допомогою підвісних конструкцій. 

Головна перевага робочого освітлення – працівник може самостійно регулювати напрямок та яскравість потоку світла.

НАСТІЛЬНА ЛАМПА EGLO LA SECA

Декоративне офісне освітлення

Цей сценарій використовується для кількох цілей:

 • дозволяє підкреслювати інтер'єрний стиль офісу;
 • акцентує увагу на певних зонах, наприклад, стендах;
 • забезпечує зонування простору.

Декоративне освітлення вважається найбільш ефективним інструментом для керування увагою співробітників та відвідувачів. Для його формування використовуються підвісні, настінні чи точкові світильники і навіть діодні стрічки. З їх допомогою ви можете візуально розділяти підрозділи компанії, що знаходяться в одному приміщенні, виділяти дверні прорізи, підсвічувати полиці з документами та ін.

Типи офісних світильників

Найбільш затребуваними для офісних приміщень вважаються LED лампи та люмінесцентні трубки. При цьому світлодіодне освітлення поступово витісняє люмінесцентне. Вся справа в енергоефективності світлодіодних світильників для офісу, а також зниження ціни на них. Також варто відзначити кращу передачу кольору у LED-ламп. Хоча світлодіодні лінійні джерела світла служать не так довго, як люмінесцентні аналоги.

ТОЧКОВИЙ СВІТИЛЬНИК NOWODVORSKI 9404 MOD PLUS

Що стосується самої світлотехніки, вона відрізняється за трьома параметрами: конструкцією, способом встановлення та функціональністю.

Про функціональні відмінності було сказано вище.

У конструктивному плані виділяють растрові та лінійні світильники. Серед їх переваг:

 • рівномірне розподілення світла в межах одного сегмента;
 • такі конструкції зручно використовувати під час планування офісного інтер'єру;
 • широкий вибір моделей від різних виробників дозволяє знайти демократичний варіант за вартістю;
 • великий вибір моделей, що дозволяє підібрати світильники за колірною температурою, габаритами, потужністю та іншими показниками.

Також в офісах популярністю користуються модульні системи, даунлайти, настільні лампи, різьбові лампи та настінні світильники з накладними плафонами (таблетки).

Всі ці освітлювальні прилади можна розділяти за типом монтажу на:

 • накладні;
 • підвісні;
 • вбудовані.

На вибір того чи іншого способу кріплення впливають висота та матеріал стелі. Наприклад, моделі, що вбудовуються, ідеально підходять для врізання в гіпсокартон, підвісні світильники підходять для приміщень з високими стелями і використовуються з будь-якими покриттями, крім гіпсокартону.

Вимоги до офісного освітлення

Коли ви підбираєте прилади для офісних приміщень, варто враховувати безліч параметрів, включаючи колірну температуру, рівномірність розподілу світла, енергоефективність і контрастність. Проте головними критеріями є:

 • мінімально допустима освітленість;
 • якість передачі кольору.

НАСТІЛЬНА ЛАМПА NOWODVORSKI 8404 STYLE LED

У більшості країн використовуються норми, згідно з якими мінімальне освітлення в офісі має становити 500 Лк при якості передачі кольору в 80%. І якщо другий показник є актуальним і сьогодні, то рівень освітленості краще визначати з урахуванням типу приміщення:

 • робоче місце біля комп'ютера – 500 Лк;
 • робоче місце проектувальника – 750 Лк;
 • приймальна/рецепція – 200 Лк при якості передачі кольору 60%;
 • зал для конференцій – 300 л.

Також більшість сучасних офісів обладнуються зонами релаксу, де рівень освітленості не повинен бути більшим за 300 Лк.

Помилки у освітленні офісів

 1. Використання тільки загальних освітлювальних приладів. Стандартні фальш-стелі з люмінесцентними лампами не тільки не забезпечать належного освітлення. Вони створюють монотонне освітлення, що погіршує продуктивність праці.
 2. Занадто потужні лампи без екранування. Екранування освітлювальних приладів захистить від сліпучої дії та відблисків на дисплеях комп'ютерів.
 3. Недостатньо потужні світильники. Згідно з дослідженнями, тьмяне світло в офісі не просто знижує працездатність персоналу, а й призводить до частих конфліктів.
 4. Порушення ергономіки освітлення. Не можна використовувати лампи холодного свічення в зонах релаксу, а світильники теплого спектру у робочих приміщеннях.
 5. Відсутність регульованого робочого світла. Співробітник повинен мати можливість регулювати кут світлового потоку та його потужність.

ПІДВІСНИЙ СВІТИЛЬНИК NOWODVORSKI 9355 OFFICE LED

Враховуючи всі викладені вище вимоги, ви зможете створити оптимальне з функціональної точки зору освітлення в офісі.

Підібрати якісні світильники для офісу ви можете у каталозі магазину ТУК-ТУК.