Дізнайтеся, який матрац на ліжко підійде для вашої спальні!

24 Квітня
2020

Вибір матраца на ліжко - справа дуже відповідальна. Ця покупка не з дешевих, плюс - ви її будете використовувати повсякденно для себе коханого. Від його комфортності залежить якість сну, самопочуття на весь день. Розберемося, як вибрати найбільш підходящий матрац для здоров'я вашої спини.

Види і параметри матраців

Розміри матраців стандартні:

  • 1-спальні. Ширина: 80/90 см; довжина: 190/195/200 см.
  • 1.5-спальні. Ширина: 120 см; довжина: 190/195/200 см.
  • 2-спальні. Ширина: 140/160/180/200 см; довжина: 190/195/200 см.

Дитячий матрац повинен бути різним для дітей різного віку: спочатку розмір колиски, потім дитячого ліжечка, після - ліжка для дошкільника, потім школяра-підлітка.

Вироби з пружинами за стандартом 256 пружин на квадратний метр забезпечують добре пристосування під форму тіла людини. Конструкції без пружин менш довговічні, але більш дешеві варіанти, що складаються з цілісних шматків латексу, кокосового волокна, а також надувні або водяні. Вони діляться за типами використовуваних матеріалів (сизаль, пенополеуретан і ін.), І як двосторонні та односторонні. Але будь-який медик або просто людина, що розбирається в корисних звичках, підтвердить, що кращий варіант - це ортопедичний матрац.

купити ортопедичний матрас

Придбання ортопедичного матраца для свого будинку є вкрай необхідною покупкою - як холодильника або пральної машини. Неправильне положення тіла під час сну провокує появу мігреней, защемлення шийних хребців, м'язових болів, а низькоякісні матеріали можуть навіть стати причиною алергії. Ортопедичний матрац з максимальною точністю буде повторювати контури тіла, рівномірно розподіляючи навантаження, доставляючи максимальний комфорт своєму власнику.

Загальних стандартів маркування по м'якості-твердості не існує. Кожен бренд позначає цей параметр по-своєму, а ви можете самостійно порівняти в ході особистого тестування.

Що потрібно враховувати, вибираючи матрац:

  1. Він повинен точно підходити під розміри ліжка;
  2. Основа конструкції повинна бути досить жорсткою, а поверхня - м'якою;
  3. Чим більше вага сплячого, тим більше повинна бути жорсткість, що надає підтримку нижньої і верхньої частин тіла: плечей, стегон, сідниць;
  4. Чим менше вага, тим, відповідно, більше має бути м'якості. Всім частинам тіла слід стикатися з поверхнею, що дає підставу хребту і кінцівкам;
  5. Для двох людей різних габаритів, сплячих разом, слід брати матрац, який поділяється по конструкції на м'яку і жорстку сторону;
  6. Обов'язкова наявність дерев'яного каркаса, який забезпечує вентиляцію, перешкоджаючи утворенню конденсату.

Як вибирати матрац в магазині?

Потрібно виділити достатньо часу для апробування матраца, не поспішати. Слід прийти в магазин в комфортному вільному одязі, полежати на різних варіантах прямо всередині виставкового павільйону, змінити позиції, прийняти ті положення тіла, які найбільш звичні під час сну. Зверніть увагу: якщо при рівному розміщенні тіла горизонтально на спині утворюється вільний простір про області попереку, нирок, ніг - то матрац для вас занадто жорсткий; а якщо при натисканні ліктем, він потопає в конструкції - він сильно м'який. Хребет повинен лежати рівно і спокійно, не роблячи прогинів ні вгору, ні вниз. Але навіть якісний матрац доведеться міняти, так як середній термін функціонування становить 10 років.