Установка змішувача у ванній

21 Травня
2021

На перший погляд здається, що сантехніка і все, що з нею пов'язано, це складно, вимагає втручання виключно фахівця. Але це помилка. Ряд процесів ви можете зробити самостійно, наприклад, установка змішувача у ванній. Озброївшись необхідною інформацією та інструментами можна буде приступати до роботи.

Види змішувачів

Для початку розглянемо різновиди. У магазинах представлений широкий асортимент з різним дизайном.

Залежно від конструкції змішувачі діляться на три групи:

 • одноважелі моделі;
 • двовентильні;
 • термостати.

ЗМІШУВАЧ ДЛЯ УМИВАЛЬНИКА HANSGROHE METROPOL 110 ОДНОВАЖІЛЬНИЙ, ЧОРНИЙ

Перша група на даний момент найпопулярніша. Раніше ви напевно не звертали уваги, але згадайте, практично у всіх громадських вбиральнях або вдома у друзів швидше за все встановлені саме такі. Дана конструкція регулює рівень напору і температуру одним рухом за допомогою важеля. Заміна змішувача проста і посильна звичайній людині. Двохвентильні зразки мають дві ручки для холодної і теплої води, які відповідають за регулювання. В якості ущільнювача виступає керамічний диск або гумова прокладка. Термостати - це сучасне інноваційне рішення для комфорту і надійності. Але разом з цим це складний механізм, який являє собою панель з ручками для подачі води, регулювання температури і джерела (подача на душ або гусак). Параметри функціонування налаштовуються після всіх робіт і зберігаються на весь час користування.

Способи установки змішувача

Сучасна сантехніка створена для простого кріплення фахівцем. Тому більшість моделей мають стандартну схему монтажу.

Варіантів монтажу змішувача існує декілька:

 • установка змішувача у ванній на стіну;
 • в корпус ванни;
 • за допомогою спеціальної стійки або полки.

Як монтувати кран в стіну?

Этот вариант экономичный и удобный, потому что выбрав модель с длинным гусаком, не нужно покупать второй кран для раковины. Только учитывайте расстояние от раковины до предполагаемого места крепления в стене, чтобы прибор доставал к умывальнику. Для начала подготовьте необходимые инструменты: разводной, рожковые на 14 и 17, трубный ключи, уплотнительные материалы (пакля, сантехническая нить или фум лента). Теперь поэтапно приступаем к действиям: 

 1. Перекрываем краны. 
 2. Демонтируем ненужный кран: откручиваем крепежные гайки, затем проверяем сохранность эксцентриков, резьбы и состояние металла. Как все это выполните, очистите патрубок от грязи. Кстати, для комфортного использования стандартная высота смесителя над ванной должна быть не менее 20 см. Большинство пользуются таким правилом – измеряют от пола один метр и плюсуют к этому значению 10-20 см. 
 3. Вернемся к работе. Наматываем ровным слоем паклю или другой уплотнитель на резьбу. Затем прикручиваем гайки. Делайте это руками до упора, а ключом потом затяните, в ином случае есть риск повреждения резьбы. Далее накручиваем резиновые прокладки. 
 4. Проверяем герметичность. Включите водоснабжение, если нигде не капает, значит все прошло успешно. 
 5. Переходим к монтажу самого устройства с краном. Вставьте прокладки во внутрь конструкции гладкой стороной вверх, рельефной – вниз. Если у вас смеситель скрытого монтажа для ванной, то ставим отражатели, затем сантехнический механизм к эксцентрикам. Все это делается сначала руками, а затем ключом. Чтобы не поцарапать покрытие изделия, лучше на инструмент намотать ткань. Заключительный этап – прикручиваем шланг лейки для душа. 

Крепеж смесителя  в корпус ванной и с помощью стойки

Крепление гусака в бортики происходит до того, как установите ванну в нужное место. Если вы предпочитаете такой способ, то купите сразу ванну с готовыми отверстиями, чтобы не делать это самостоятельно. Так вы сэкономите много времени, сил и терпения. В ином случае вам потребуется электродрель с подходящей фрезой. 

Сделав отверстия, зачистите их напильником. 

Следуем инструкции по монтажу крана в ванну:

 1. Подложив под гусак уплотнитель, вставляем его в бортик и закручиваем под ванной гайки зажимные. 
 2. Чтобы подключить устройство к системе подачи воды, понадобятся гибкие трубки, которые крепятся сначала к его модулям.
 3. Теперь нам понадобятся два переходника, на них наматываем ленту. Вкручиваем элементы в водовыходы. Ставим на место ванну, и вкручиваем в переходники шланги, предварительно подключенные ко всем модулям.   

Цей варіант економічний і зручний, тому що обравши модель з довгим гусаком, не потрібно купувати другий кран для раковини. Тільки враховуйте відстань від раковини до передбачуваного місця кріплення в стіні, щоб прилад діставав до умивальника. Для початку підготуйте необхідні інструменти: розвідний, ріжкові на 14 і 17, трубний ключі, ущільнювальні матеріали (клоччя, сантехнічна нитка або фум стрічка). Тепер поетапно приступаємо до дій:

 1. Перекриваємо крани.
 2. Демонтуємо непотрібний кран: відкручуємо кріпильні гайки, потім перевіряємо збереження ексцентриків, різьблення і стан металу. Як все це виконаєте, очистіть патрубок від бруду. До речі, для комфортного використання стандартна висота змішувача над ванною повинна бути не менше 20 см. Більшість користуються таким правилом - вимірюють від статі один метр і плюсують до цього значення 10-20 см.
 3. Повернемося до роботи. Наматуємо рівним шаром клоччя або інший ущільнювач на різьбу. Потім прикручуємо гайки. Робіть це руками до упору, а ключем потім затягніть, в іншому випадку є ризик пошкодження різьблення. Далі накручуємо гумові прокладки.
 4. Перевіряємо герметичність. Увімкніть водопостачання, якщо ніде не капає, значить все пройшло успішно.
 5. Переходимо до монтажу самого пристрою з краном. Вставте прокладки під середину конструкції гладкою стороною вгору, рельєфною - вниз. Якщо у вас змішувач прихованого монтажу для ванни, то ставимо відбивачі, потім сантехнічний механізм до ексцентриків. Все це робиться спочатку руками, а потім ключем. Щоб не подряпати покриття виробу, краще на інструмент намотати тканину. Заключний етап - прикручуємо шланг лійки для душу.

Кріплення змішувача в корпус ванній і за допомогою стійки

Кріплення гусака в бортики відбувається до того, як встановиться ванна в потрібне місце. Якщо ви віддаєте перевагу такому способу, то купить відразу ванну з готовими отворами, щоб не робити це самостійно. Так ви заощадите багато часу, сил і терпіння. В іншому випадку вам буде потрібно електродриль з відповідною фрезою.

Зробивши отвори, зачистите їх напилком.

Слідуємо за інструкцією зі встановлення крана у ванну:

 1. Підклавши під гусак ущільнювач, вставляємо його в бортик і закручуємо під ванною гайки затисні.
 2. Щоб підключити пристрій до системи подачі води, знадобляться гнучкі трубки, які кріпляться спочатку до його модулів.
 3. Тепер нам знадобляться два перехідника, на них наметовому стрічку. Укручуємо елементи в водовиходи. Ставимо на місце ванну, і вкручуваємо в перехідники шланги, попередньо підключені до всіх модулів.

Етапи не відрізняються від попередніх особливо нічим, крім свердління в ванні додаткових отворів. Варіант зі стійками або спеціальними полками складний і дорогий. Зустрічається найчастіше в приміщеннях з ексклюзивним оформленням і нестандартним плануванням. Весь процес непростий, тому рекомендується вдатися до послуг професійного сантехніка.

Заходьте в наш каталог, вибирайте, що цікавить вас і торгуйтеся за нього з чат-ботом. Робот готовий до ваших пропозицій і до хорошою знижкою. Для цього клікайте на зелену кнопку "Поторговуватися", після чого відкриється вікно для листування. Торги закінчаться тоді, коли запропонована вартість влаштує обидві сторони. А якщо виникнуть питання, наші консультанти завжди на зв'язку і готові допомогти.