Каркас-ламелі у ліжку

09 Листопада
2021

Комфортний і здоровий сон можливий лише на ліжку, яке забезпечує анатомічно правильне положення тіла. Найчастіше люди акцентують увагу лише на вибір ортопедичних матраців, які багато в чому вирішують проблему. Але важливу роль відіграють каркас-ламелі, які знижують навантаження на матрац.

У цій статті ми відповімо на запитання, чи потрібні ламелі під ортопедичний матрац, а також розповімо про їх види та правила вибору.

Навіщо потрібні ортопедичні ламелі?

Ламелі – це трохи вигнуті рейки з дерева, які кріпляться на каркас ліжка. Серед їх особливостей варто зазначити:

 • всі рейки рівної товщини;
 • відрізняються підвищеною гнучкістю;
 • кріпляться впоперек каркаса на рівновіддаленій відстані один від одного;
 • служать основою для матраца.

Принцип роботи ортопедичних ламелей для ліжка досить простий. При тиску людського тіла на ліжко частина пластин прогинається більше, інша – менше. Таким чином, вага тіла розподіляється рівномірно по всій поверхні. У комбінації з ортопедичним матрацом це забезпечує ідеальне положення для хребта. Він залишається прямим за будь-яких анатомічних особливостей людини, при цьому природні вигини тіла зберігаються.

Додаткові переваги рейкової конструкції:

 • проміжки між рейками дозволяють повітрю циркулювати всередині матраца, що необхідно для запобігання утворенню конденсату та накопичення пилу;
 • рівномірний розподіл навантаження дозволяє збільшити термін служби ліжка, до того ж заміна однієї рейки обійдеться набагато дешевше, ніж ремонт або купівля нової цільної основи;
 • така система набагато легша за класичну основу з цілісним матеріалом, що полегшує транспортування меблів.

ЛІЖКО CREALE ВАЛЕНСІЯ

Різновиди каркас-ламелей

Ламелі для ортопедичної основи поділяють за кількома параметрами:

 • матеріал;
 • тип та комплектація основи;
 • форми рейок;
 • особливості кріплення;
 • додаткові механізми.

Матеріал

Ортопедичні рейки для ліжка виготовляють із деревини, яка розпилюється на тонкі листи шпону. Кожна пластина просочується клейовим розчином і висушується у певному положенні для надання вигнутої форми. Іноді рейки лакують для захисту від вологи. Для виробництва ламелей найкраще підходять така деревина:

 • береза ​​– середній ціновий сегмент (термін служби від 3 до 5 років);
 • бук – дорожчий матеріал, що відрізняється міцністю, зберігає форму при регулярних навантаженнях, добре витримує перепади температури та підвищену вологість (термін експлуатації від 10 років).

Основа

Основа для планок може бути виготовлена ​​з металу або деревини. Металевий каркас з ламелями довговічніший, тоді як основи з дерева більш примхливі, іноді скриплять і можуть використовуватися в сухих приміщеннях зі стабільною температурою.

Каркас може комплектуватись ніжками. В цьому випадку він встановлюється на підлогу незалежно від основи ліжка (хоч і кріпиться до неї). Навантаження переважно припадає саме на ортопедичний каркас з ламелями, і ліжко прослужить довше. Каркаси без ніжок монтуються на основу ліжка.

Форма

За формою виділяють прямі та пружинні рейки. Вони відрізняються ступенем пружності. І хоча пружинні ламелі менш жорсткі та забезпечують більш комфортний відпочинок, для дітей та підлітків краще вибирати прямі конструкції, тому що вони забезпечують кращу підтримку хребта у витягнутому положенні.

Кріплення

За типом кріплення каркас-ламелі поділяються на два типи:

 • зі спеціальним ламелетримачем (з пластику, каучуку чи поліпропілену) у вигляді наконечника, що закріплюється на каркасі меблевими скобами чи заклепками;
 • з підставками на металевій основі, в які укладається кожна планка.

Механізми

Чималою популярністю користуються ламелі-трансформери. Вони дозволяють вигнути основу за принципом шезлонгу для прийняття комфортної пози.

Також багато виробників пропонують каркас з ламелями з підйомним механізмом. Така конструкція необхідна для ліжок, в основі яких передбачено місце для зберігання білизни та інших речей.

Як вибрати ортопедичні ламелі?

При виборі ламелей для ортопедичного ліжка варто враховувати в першу чергу кількість рейок, передбачених для одного спального місця. Цей показник залежить від відстані між планками. У середньому вона становить 2-6 см, що дозволяє встановити від 22 до 30 дерев'яних пластин.

Відстань вибирається залежно від ваги людини:

 1. До 80 кг. Підійдуть каркас-ламелі із зазорами 50-60 мм.
 2. 90-95 кг. Оптимальною відстанню між рейками буде 30-45 мм.
 3. Понад 95 кг. Потрібен проміжок між рейками 25 мм.

На кількість ламелей впливає також тип матраца. Для пружинного підійде каркас із широким розташуванням ортопедичних рейок. Для безпружинного вибирайте каркаси з відстанню між ламелями 25 мм.

ЛІЖКО НОТА ПЛЮС 90Х200

Якщо ви турбуєтеся про своє здоров'я і хочете забезпечити комфортний сон у правильному положенні, подумайте про купівлю ліжка з ортопедичними ламелями. Це можна зробити на tuk-tuk.ua, де ви знайдете великий вибір ліжок від кращих українських та європейських виробників.