Гранітна мийка або нержавіюча: які мийки краще ?

23 Квітня
2021

Якщо ще десяток років тому можна було купити кухонну мийку тільки з пофарбованої сталі, то зараз вибір значно ширший: з граніту, штучного каменю, кераміки та сплаву металів. Великий вибір також і за формою, глибиною, типу установки. І яку обрати - визначитися не так просто.

Поговоримо далі про те, з яких матеріалів бувають мийки та що краще підходить для домашньої кухні з точки зору практичності та інтер'єрних особливостей.

Мийки з франграніта: переваги

Франграніт - це термостійкий надміцний композит, який складається з гранітної крихти (80%) та акрилової смоли (20%).

Коротко про переваги мийки з цього матеріалу:

  • міцна, не сприйнятлива до перепаду температур. З мийкою нічого не трапиться, якщо ви поставите всередину гарячу каструлю та відразу ввімкнете холодну воду;
  • неможливо подряпати поверхню випадково;
  • внаслідок спеціального антибактеріального покриття не акумулює на поверхні бактерії, відповідає санітарним нормам.

З франграніта виготовляє мийки Franke - шведська компанія-виробник сантехніки та кухонних аксесуарів.

КУХОННА МИЙКА FRANKE BASIS BFG 651 BLACK 009737

Гранітні мийки: переваги

Кухонні мийки з натурального каменю не менш популярні, ніж з нержавіючої сталі або композитів. Обумовлено це їх практичними характеристиками: довговічність, цікаво виглядають в сучасному інтер'єрі заміського будинку або міської квартири.

Найбільш ходові - це гранітні мийки. Єдиний їхній недолік - велика вага. Тому тумба під мийку та кріплення теж повинні бути виготовлені з якісних міцних матеріалів.

З переваг:

  • гранітну мийку неможливо розколоти або подряпати, щоб в ній не мили:
  • натуральний камінь не сприйнятливий до високих температур.

Але, зверніть увагу: такі мийки не можна чистити хімічними та абразивними засобами.

Мийка зі штучного каменю: склад й особливості

Як аналог дорогим моделям з натурального каменю є варіанти зі штучного. Коштують вони трохи дешевше, але за якісними характеристиками нітрохи не гірше.

Мийка зі штучного каменю не менше, ніж на 50% складаються з гранітної крихти, а все інше - це сполучні матеріали та композитні добавки. Вони ударостійкі, відповідають санітарним нормам, є великий вибір моделей - кутові, прямі, на кілька відділень, різної глибини.

КУХОННА МИЙКА LIDZ 780X495 / 200 BLA-03

Мийки з нержавійки: переваги та недоліки

Мийка з нержавіючої сталі - це бюджетний, найпоширеніший варіант. Матеріал виготовлення не піддається корозії, він добре витримує високі температури, є і великий вибір моделей за типом конструкції та способу монтажу.

Але, у мийок з нержавіючої сталі є недоліки:

  • дешеві моделі з тонкої сталі швидко стають непридатними - вони деформуються від ваги та напору води;
  • вони занадто гучні - сталь не глушить звук води й виправити це майже неможливо.

Ми розповіли коротко про найпоширеніші матеріали для кухонних мийок. Який варіант обрати - вирішувати вам, адже багато залежить від бюджету, інтер'єру кухні та її габаритів.

У нашому інтернет-магазині тук.тук.юа можна підібрати мийку для будь-якої кухні. А якщо поторгуватися з чат-ботом, то знижка на обраний товар гарантована.