Підлогова раковина для ванної: плюси та мінуси

28 Січня
2022

Останнім часом підлогові раковини стали користуватися все більшою популярністю для установки у ванній кімнаті. Головна причина підвищеного попиту на такий вид сантехніки - оригінальний дизайн та необмежений вибір форм умивальників для підлогового монтажу. Однак перед установкою такої раковини варто ретельно зважити всі за і проти. У деяких випадках вона ідеально впишеться в кімнату, в інших просто зіпсує інтер'єр.

УМИВАЛЬНИК ПІДЛОГОВИЙ REA DARIA

Особливості та типи підлогових умивальників

Вже за назвою зрозуміло, що раковина підлогова відрізняється від класичного умивальника тим, що вона встановлюється на підлогу, а не монтується до стіни або тумби. Вона передбачає монолітну конструкцію і може бути окремостояща або приставна.

У першому випадку раковина монтується на певній відстані від стіни, тоді як у другому примикає до неї.

Залежно від типу установки відрізняється і форма умивальника. В окремому варіанті вона може бути довільною, одна зі сторін пристінних моделей пряма (в місці стику зі стіною). Також є прямокутні моделі, які можуть встановлюватися як окремо, так і примикати до вертикальної поверхні стіни.

ПІДЛОГОВА РАКОВИНА REA BLANKA NATURAL MATT MARMUR

Переваги підлогових раковин, що окремо стоять

 1. Простий монтаж. Умивальник підключається до водопровідних комунікацій та просто встановлюється на підлогу та фіксується кріпильними елементами. Жодних додаткових настінних кріплень та використання професійного обладнання не потрібно.
 2. Зручне транспортування.
 3. Немає зайвих отворів у стінах.
 4. Практичність. Мінімальна кількість стиків та вигинів, відсутність щілин значно спрощує миття такого типу умивальників.
 5. Незвичайний дизайн.
 6. Багатий вибір. На ринку представлені моделі у різних формах та дизайнах.

РАКОВИНА ПІДЛОГОВА REA AGNES

Недоліки підлогових раковин

 1. Вага та габарити. Хоча саме кріплення сантехніки не викликає складнощів, самостійно встановити її буде не просто. Саме тому не варто нехтувати послугами професійних майстрів.
 2. "З'їдає" корисний простір. Йдеться насамперед про неможливість використання простору під умивальником, що вкрай важливо для невеликих ванних кімнат. Плюс сама по собі підлогова раковина займає багато місця.
 3. Складнощі з ремонтом сантехніки. Якщо потрібно відремонтувати або замінити, наприклад, сифон, доведеться демонтувати умивальник повністю.
 4. Обмеження за розмірами чаші. Хоча дизайнери пропонують різні форми підлогових моделей, ширина чаші зазвичай не перевищує 50 см, що пояснюється складністю у виробництві.
 5. Висока вартість.

ПІДЛОГОВИЙ УМИВАЛЬНИК REA KAMILA BLACK

Рекомендації щодо вибору та встановлення підлогових умивальників

 1. Такі вироби переважно виготовляються для сучасних стилів інтер'єру, тоді як для класики підійдуть стандартні моделі.
 2. Вони підходять тільки для ванних кімнат з великою квадратурою, так як вимагають чимало простору.
 3. Вам не обов'язково підбирати підлогову раковину в колір з іншою сантехнікою або оздобленням стін. На ній можна зробити акцент. Умивальник, який виділяється кольором, привертатиме увагу.
 4. Перед встановленням монолітної раковини, продумайте, де зберігатимуться рушники, зубні щітки та інше гігієнічне приладдя. Це може бути стелаж або полиця на стіні.
 5. Ретельно підготуйтеся до монтажу умивальника в плані підведення комунікацій. Підлогова конструкція, що стоїть окремо від стіни, передбачає виключно випуск у підлогу, тоді як пристінна модель може підключатися до системи водопостачання в стіні.

ПІДЛОГОВА РАКОВИНА REA MOLLY

Якщо у вас немає жодних перешкод на шляху встановлення оригінальної сантехніки, ви зможете замовити її у нашому інтернет-магазині TUK-TUK.UA. Ми пропонуємо широкий вибір виробів найкращих вітчизняних та зарубіжних брендів, постійно поповнюючи каталог новими позиціями.