Новорічна ялинка штучна: яку вибрати?

10 Листопада
2020

Неможливо уявити Новий рік без ошатної ялинки. Це неодмінний атрибут свята, який створює чарівну новорічну атмосферу.

Ми поговоримо саме про штучні дерева, тому що в останні роки вони стають все більш популярними серед споживачів. Купують їх і для свого будинку, і для бізнесу: торговельних залів, кафе і ресторанів, фотостудій, салонів і т.п.

На що варто звернути увагу при виборі штучної ялинки? Яким має бути ідеальне новорічне дерево?

Переваги штучних новорічних дерев

Купити штучну ялинку або натуральну - особиста справа кожного. Однак є кілька суттєвих аргументів «ЗА» штучні дерева:

 1. Турбота про природу. Натуральна ялина або сосна ростуть близько 10 років до висоти 150 см. Ліси вирубуються швидше, ніж встигають вирости. До того ж, на жаль, до сих пір у продажу в передноворічний період часто зустрічаються незаконно зрубані дерева.
 2. Економія. Якісна штучна ялинка прослужить мінімум 10 років. Її покупка реально вигідніше щорічного придбання живого дерева. Тим більше, що купити штучну сосну або ялинку можна, наприклад, після новорічних свят або навіть влітку, за хорошою знижкою.
 3. Практичність. Штучні ялинки просто зберігати (деякі моделі розбірні), перевозити, встановлювати. Вони не обсипаються, на відміну від справжньої ялини або сосни. А це означає, що поставити в будинку її можна хоч за місяць до свята.
 4. Великий асортимент. Якщо ви відправляєтеся купувати натуральну ялинку на ринок, ви не можете бути впевнені, що зможете знайти саме таку, як вам хочеться: пухнасту, рівну, зелену ... Коли ви купуєте штучне новорічне дерево ви вибираєте густоту гілок, довжину хвої, її колір, висоту і багато іншого. Є варіанти з «засніженими» гілками, з шишками, ягодами горобини і навіть вбудованим підсвічуванням.

Якою повинна бути штучна новорічна ялинка?

Для початку розберемося, яку ялинку купувати не варто. Ознаки неякісних виробів:

 • неприємний різкий запах пластика або фарби;
 • сиплеться хвоя;
 • стирчить дріт з гілок або голок;
 • обсипається фарба (якщо гілки «засніжені»).

Якщо хоч один з цих пунктів підходить до ялинки, яку ви вподобали - варто пошукати варіанти краще.

Далі потрібно визначитися, яку конструкцію ялинки вибрати. Всього буває три типи:

 • розбірні (ствол складається з декількох частин, гілки окремо; найкомпактніші в зберіганні);
 • ялинка-парасолька цільна (гілки на дротяній основі, складаються за принципом парасольки - пригинаються до стовбура);
 • ялинка-парасолька з розбірним стволом (гілки прикріплені до стовбура, який складається з декількох частин; звертайте увагу на міцність кріплень, щоб дерево не хиталося в зібраному вигляді).

Щоб ви були впевнені в безпеці своїй і ваших близьких - вибирайте моделі з вогнетривких матеріалів. Тоді в разі потрапляння іскри від бенгальських вогнів або, наприклад, якщо замкне гірлянда, ваша ялинка не загориться.

Штучні ялинки найчастіше роблять з наступних матеріалів:

 1. ПВХ. Буває двох видів: м'який і жорсткий. У першому варіанті штучна хвоя - це дуже тонкі стрічки полівінілхлориду, не колючі, досить легко мнуться, але швидко відновлюють форму. Жорсткий ПВХ виглядає, як тонка волосінь, але при цьому він твердий, пружний і досить колючий, не деформується, голки об'ємні і пухнасті.
 2. Поліетилен. Більш безпечний матеріал. Використовується для виробництва литих ялин. Виглядають вони точь-в-точь, як справжні. Дуже часто відрізнити від справжнього дерева можна тільки на дотик і запах. При цьому голки зовсім не колючі (що важливо для сімей з маленькими дітьми). Кожна гілка дерева разом з голками відливається в окремій формі, після чого збирається воєдино. Через складну технологію виробництва - набагато вища вартість.

Вибираючи висоту штучної ялинки, орієнтуйтеся насамперед на висоту стель в будинку. Є одне правило, щоб ваше новорічне дерево виглядало доречно - воно повинно займати приблизно 2/3 висоти приміщення. Якщо ялинка буде впиратися в стелю верхівкою, буде відчуття, що кімната тісна. Та й прикрашати її буде непросто. Занадто низьке дерево ризикує «загубитися» в інтер'єрі. Мініатюрні варіанти краще встановлювати на столи, тумби або будь-які інші підставки.

Сильно заощаджувати на покупці штучного новорічного дерева не варто. Виглядати воно буде не дуже привабливо, прослужить недовго (тобто навряд чи окупить себе), принесе більше клопоту, ніж радості. Ялинка штучна, якщо вона хорошої якості, з безпечних матеріалів, з міцною продуманою конструкцією не може коштувати дешево.

Серед бюджетних ялинок теж можна знайти гідні варіанти. Головне - звертайтеся до перевірених продавців, які зможуть надати вам сертифікати якості своєї продукції.