Ободковий та безободковий унітаз: порівняльна характеристика

18 Лютого
2022

Одним з головних завдань виробників сантехніки вважається удосконалення нових моделей порівняно з попередніми. Це стосується і унітазів, які суттєво змінилися з моменту своєї появи.

Одним із відносно останніх нововведень є безободкові моделі унітазів, які зовні практично ідентичні з ободковими. Але унітаз ободковий та безободковий істотно відрізняються однією деталлю – наявністю або відсутністю обідка.

Він знаходиться у верхній частині чаші унітазу і по суті служить направляючою канавкою, якою стікає вода під час змиву. Також він не допускає розбризкування води, коли ви виливаєте її, наприклад, з відра. В унітазах без обідка застосовується спеціальна технологія, яка дозволяє поступово розсіювати воду, що запобігає її розбризкуванню.

ЧАША ПІДВІСНОГО УНІТАЗА CERSANIT PARVA CLEAN ON

Для виробництва обох видів унітазів використовуються однакові матеріали, вони виготовляються в ідентичних формах, і можуть бути:

 • підвісними;
 • підлоговими;
 • приставними.

Плюси та мінуси ободкових унітазів

Хоча пристрої з обідком іноді називають застарілими, вони мають кілька вагомих переваг:

 1. Не розбризкується вода. Не всі власники безободкових унітазів можуть грамотно виставити потужність змиву, тому вода може виплескуватися через край. У сантехніці з ободом ви уникнете такої проблеми, а також зможете виливати всередину воду з цебер і тазів без ризику залити підлогу.
 2. Коштують дешевше. Такі моделі реалізуються за вигіднішою ціною, ніж унітази без обідка.
 3. Безшумніші порівняно з безободковими унітазами.

Однак є у ободкових унітазів і недоліки:

 1. Вода застоюється на обідку, що призводить до розмноження мікробів. Саме вони є основним джерелом неприємного запаху у туалеті.
 2. У важкодоступних місцях під обідком не так просто ретельно вимити всі забруднення.
 3. Для обідкових моделей характерне збільшене споживання води.

УНІТАЗ KOLO RUNA L89208000

Плюси та мінуси безободкових унітазів

Виберете ви унітаз підвісний безободковий або підлогову модель, вони будуть мати однакові переваги:

 1. Такі унітази більш гігієнічні. Якщо немає обідка, то й бруду накопичуватися ніде.
 2. Простота догляду. Потрібно просто залити всередину чаші миючий засіб, після чого змити його водою і витерти ганчіркою. З безободковими моделями вам не доведеться витрачати час та сили на відтирання іржавих патьоків.
 3. Економія води. Інноваційна конструкція зливу із встановленим розсіювачем забезпечує можливість заощадити близько 30-35% на воді порівняно з ободковими унітазами. При цьому потужності потоку цілком вистачить для якісного змиву.

УНІТАЗ-КОМПАКТ QTAP CARDINAL БЕЗОБОДКОВИЙ З СИДІННЯМ SOFT-CLOSE QT0422C666PW

Але також варто враховувати і недоліки:

 1. Безободкові моделі унітазів більш гучні. Обідок виступає не тільки як захист від розбризкування, але й поглинає звуки в процесі проходження води по чаші.
 2. Потрібно ретельно відрегулювати тиск води, щоб під час змиву бризки не летіли на всі боки.
 3. Ризик розплескати воду, коли ви виливаєте воду із відра або таза.

Унітаз ободковий або безободковий: що вибрати?

Перш ніж віддати перевагу тому чи іншому варіанту, визначтеся для себе з декількома питаннями:

 • як часто ви виливаєте воду з інших ємностей;
 • скільки часу ви готові витрачати на збирання унітазу;
 • чи критично вам підвищення суми в платіжці за водопостачання.

Якщо ви цінуєте чистоту та хочете заощадити на споживанні води, вибір очевидний – безободковий унітаз. У разі потреби постійного зливу рідини з інших ємностей краще вибрати сантехніку з обідком. Щодо вартості виробів, то останнім часом різниця між ними в ціні практично вирівнялася.

ЧАША КОМБІНОВАНОГО УНІТАЗА ROCA CARMEN RIMLESS

Який би вибір ви не зробили, наш інтернет-магазин TUK-TUK.UA запропонує якісну сантехніку з різними системами зливу. Ви можете оформити замовлення самостійно або проконсультуватися у наших менеджерів в режимі онлайн.