Установка накладної раковини

11 Лютого
2022

Останнім часом все більшою популярністю користуються накладні раковини, які ефектно та стильно виглядають в інтер'єрі ванної кімнати. При цьому встановлення накладної мийки має свої переваги та недоліки, які потрібно врахувати при виборі сантехніки.

Що потрібно знати про накладні раковини?

У накладних умивальників є одна істотна відмінність – вони встановлюються не всередину стільниці, а ставляться на неї. Такий спосіб монтажу дозволяє вибрати будь-яку форму виробу та функціонально використовувати місце під та поряд з чашею раковини.

Накладні моделі умивальників виготовляються з різних матеріалів (від них залежить термін служби і збереження первинного зовнішнього вигляду виробу):

 • кераміка;
 • фаянс;
 • натуральний камінь;
 • штучний камінь. 

РАКОВИНА-ЧАША AZZURRA ELEGANCE SOFT ESO75B1 SHINY БІЛА

РАКОВИНА-ЧАША AZZURRA ELEGANCE SOFT ESO75B1 SHINY БІЛА

Це можуть бути більш оригінальні матеріали. Наприклад, метал з мідною або хромованою поверхнею, матове або глянсове скло і навіть дерево зі спеціальними водовідштовхуючим та протигнильним просоченням. 

Щодо форми, то тут ваш вибір нічим не обмежений. Ви можете вибрати прямокутну накладну раковину зі зміщеним зливом, квадратну, овальну або ідеально круглу модель. Виробники пропонують і незвичайні умивальники: ті, що нагадують квіти і листя, краплеподібні або навіть у вигляді необробленої брили каменю. 

Потрібно також зважати на габарити раковини. Вони бувають у середньому від 40 до 120 см. Чим більші розміри умивальника, тим надійнішою має бути опора. Для невеликих моделей підійде стільниця, яка кріпиться до стіни, тоді як середні та великі моделі краще встановлювати на підлогові тумби.

РАКОВИНА ROCA INSPIRA SOFT 370*370ММ

Переваги та недоліки установки накладної раковини

До плюсів такої сантехніки варто віднести:

 1. Універсальність. Умивальник може встановлюватися не тільки на тумбу, а також на підвісну стільницю і навіть пральну машину (в останньому випадку потрібна модель зі спеціальним зливом). 
 2. Простота установки. Фіксація накладної мийки не викликає складнощів, оскільки точкою опори є тумба або стільниця, і не потрібні додаткові кріплення. Також варто відзначити простоту підключення до водопровідних комунікацій, які виведені назовні.
 3. Оригінальний дизайн. Такі раковини ще не сильно набридли, тому можуть служити повноцінним предметом декору ванної кімнати.
 4. Великий вибір моделей. Виробники пропонують вироби у різноманітних формах та типорозмірах.
 5. Додаткове місце для зберігання. Йдеться не тільки про корисну площу під мийкою (там можна встановити тумбу, кошик для білизни або пральну машину), а й можливості розміщення косметики та предметів гігієни на стільниці поруч із умивальником.
 6. Герметичність. Набагато простіше здійснити герметизацію мийки зі стільницею, що значно подовжує термін служби і раковини, і меблів.

УМИВАЛЬНИК НАКЛАДНИЙ REA ROYAL GOLD

Мінусів у такого варіанту сантехніки набагато менше, але вони все ж таки є:

 1. Ціна. Хоча різниця у вартості між накладними та врізними моделями останнім часом помітно скоротилася, перший варіант все ще дорожчий.
 2. Додаткові витрати на тумбу або стільницю. Для монтажу підвісного умивальника, крім кріплень, нічого не потрібно. 
 3. У більшості накладних моделей немає отвору для змішувача, тому вам доведеться окремо продумувати варіант його встановлення – кріпити на стільницю або монтувати у стіну.

Особливості монтажу накладних умивальників

Установка мийки включає кілька етапів:

 • у поверхні основи, на яку буде встановлена ​​раковина (стільниця або тумба), проходить отвір для з'єднання з комунікаціями;
 • умивальник прикладається до стільниці таким чином, щоб пророблений отвір збігався зі зливом чаші;
 • за допомогою рідкого кріплення для накладної мийки її з'єднують з поверхнею тумби або стільниці;
 • монтується сифон із щільною герметизацією стиків;
 • встановлюється змішувач з підключенням до водопроводу (важливий момент: чим глибше миття, тим вище повинен бути змішувач).

РАКОВИНА НАКЛАДНА REA VISTA WHITE

Хоча процес монтажу не відрізняється складністю, краще довірити його професійним майстрам, які зможуть дати гарантію на установку. 

У каталозі нашого інтернет-магазину TUK-TUK.UA ви знайдете широкий вибір накладних умивальників відомих брендів, які можете замовити з доставкою в будь-який регіон України.