Освітлення кухні

01 Жовтня
2021

Кухня вважається найскладнішою кімнатою по частині організації освітлення. Джерела світла потрібно розташувати так, щоб кожна зона вийшла досить освітленою. Основне і декоративне освітлення не повинні заважати локальному.

Це можливо, якщо правильно підходити до освітлення на кухні. Потрібно зонувати простір і обладнати його відповідними світильниками.

Загальне освітлення в кухні

Його функція - рівномірний розподіл світла по приміщенню. З цим добре справляються стельові світильники на кухню:

 • люстра в центрі стелі для кухні, за формою наближеної до квадрату;
 • кілька підвісів, споти, точкові світильники для витягнутих приміщень.

Загальне світло на кухні повинно бути м'яким, не створювати різких тіней, не напружувати очі. Потрібно, щоб освітлювальні прилади були оснащені розсіюючими плафонами: з матового скла, тканини, акрилу і т.п.

Часта помилка - це неправильне розташування центрального світильника. Зазвичай його монтують чітко по центру приміщення, не враховуючи холодильник і кухонний гарнітур. Тому виявляється, що кухонні фасади і дверцята холодильника добре освітлені, а для обіднього столу і робочої поверхні світла недостатньо. Щоб це виправити, треба умовний центр стелі визначати від краю верхніх шафок (а не від стіни).

СТЕЛЬОВИЙ СВІТИЛЬНИК EGLO MORATICA-A

Робоче освітлення в кухні

Функціональне освітлення на кухні має бути обов'язково. Його функція - досить інтенсивно висвітлювати дві основні робочі зони: поверхні, де готується їжа (включаючи плиту і мийку) і обідню зону.

На відміну від загального освітлення, робоче має бути спрямованим і більш потужним. Але тут важливо не перестаратися з яскравістю, щоб не втомлювалися сильно очі. Що стосується колірної температури - то тут найбільше підійде нейтральне світло.

Функціональне освітлення зони готування

Для поверхонь, де відбувається приготування (це зона плита-стільниця-мийка-холодильник), найкраще робити дворівневе світло. Перший рівень - над верхніми шафками, вздовж фасадів. Це можуть бути точкові світильники, споти, трекова система.

Другий рівень встановлюється безпосередньо під верхніми шафками. Це дозволяє повністю запобігти появі тіней на стільниці. Найкраще для цієї мети підходять світлодіодні стрічки.

СВІТИЛЬНИК СТЕЛЬОВИЙ EGLO SALOBRENA-A

Освітлення обідньої зони

На маленькій кухні світла від центрального світильника буде досить. Але коли у вас досить габаритна кухня або вона об'єднана з вітальнею, то потрібно подбати про окреме джерело світла світильник.

Найкраще для цього підійдуть підвісні світильники. На кухні великої площі може знадобитися кілька. Для скромного за розмірами приміщення буде досить і одного підвісу.

Підвісні світильники на кухню над столом повинні висіти на висоті приблизно 1,5 м. Якщо довжина підвісу буде менше, є ризик весь час чіпляти плафон. Якщо він буде коротшим, швидше за все стіл буде недостатньо добре освітлений.

Замість підвісної люстри можна використовувати бра. Але такий варіант підійде тільки тоді, коли стіл стоїть біля стіни впритул.

ПІДВІС КЕРАМІЧНИЙ PIKART LIGHTS ЖОВТИЙ

Декоративне освітлення кухні

Цей вид освітлення призначений для створення затишної атмосфери. Ще таким світлом можна зробити цікаві акценти на окремих декоративних елементах.

Ідеї ​​акцентного декоративного освітлення в кухні:

 • LED-стрічка біля основи тумб (створюється ефект, ніби меблі підняті над підлогою), всередині скляних шафок, для підсвічування відкритих полиць і стелажів;
 • підсвічування по краю стелі візуально робить її вищою і розширює простір;
 • діодна стрічка для підсвічування декоративного оздоблення стін (наприклад, щоб підкреслити рельєф штукатурки або об’єм 3D-панелей);
 • декоративні підвіси з різьбленими і фактурними абажурами, які створюють цікаві тіні на стінах.

ЛЮСТРА ПІДВІСНА NOWODVORSKI 9147 PERM

Освітлення в кухні: загальні рекомендації

 1. Джерела світла повинні доповнювати один одного.
 2. Враховуйте кількість природного світла.
 3. Правильно підбирайте колірну температуру. Якщо коротко, то для загального освітлення підходить тепле світло, для робочої зони - нейтральне (докладніше на цю тему ми писали в нашому блозі).
 4. Враховуйте колірну гамму інтер'єру при виборі потужності ламп. Темні стіни і меблі відбивають лише 12% світла, тоді як світлі до 80%.
 5. Різних зонах потрібна різна потужність ламп. Наприклад, для робочої зони - 100 Вт/м2, для обідньої - 50 Вт/м2.
 6. Відстань між світильниками і мийкою повинна бути не менше 60 см.
 7. Повна карта освітлення складається на етапі створення проекту ремонту. Це допоможе правильно розвести проводку і зробити вимикачі.

ПІДВІС EGLO LONCINO

Якісне світло на кухні - це не просто повісити одну люстру по центру кімнати. Треба враховувати особливості організації освітлення в залежності від функції конкретної зони.

На tuk-tuk.ua великий асортимент світильників кращих виробників: EGLO, Atmolight, Pickart Lights, Nowodvorski та ін. Ми допоможемо підібрати вам потрібний освітлювальний прилад в залежності від вашого запиту.