Відмінність футона від топпера

08 Липня
2020

Футон і топпер - слова незвичні для слуху середньостатистичного покупця, і багато про них навіть не чули. Насправді багато на практиці ними користуються. Це тонкі додаткові матраци, які використовуються для вирівнювання поверхні або корекції жорсткості спального місця.

Давайте розглянемо докладніше, що ж таке футон і топпер, кому вони можуть стати в нагоді і яка між ними різниця.

Для чого потрібні футони і топпери?

Тонкі матраци знадобляться, якщо:

 • ви спите на дивані, у якого між секціями є щілини або перепади висоти;
 • поверхня, де ви спите занадто жорстка або навпаки м'яка;
 • ваш старий матрац зносився і втратив свої ортопедичні властивості;
 • ви плануєте відпочинок на природі в наметі;
 • вам потрібно додаткове спальне місце.

Залежно від наповнювачів їх можна використовувати також для забезпечення комфортного мікроклімату під час сну (наприклад, якщо на дивані спати жарко).

Футон і топпер: що це і в чому відмінність?

футон купити в інтернеті

Іноді можна зустріти інформацію, що ці два вироби - одне і теж. Насправді кожен з них має свої особливості.

Матрац топпер не може використовуватися самостійно. Він потрібен для того, щоб забезпечити оптимальну жорсткість матрацу, дивана, крісла-ліжка або розкладачки. Використовують його і для вирівнювання спального місця.

Його товщина зазвичай не більше 5-7 см, тому що це завжди тільки додатковий шар на спальному місці. Виготовлений він з одного матеріалу. Щоб топер не з'їжджав під час сну, по кутах у нього зазвичай є гумки-фіксатори.

Футон - це спочатку поняття, яке прийшло до нас з культури Японії. Це був спеціальний комплект з тонкого матрацу і ковдри, який використовували для того, щоб спати на підлозі. Основна особливість - компактні розміри і можливість його згорнути і прибрати в шафу при необхідності.

Сучасний футон має кілька шарів, а його товщина - 4-10 см. Для його виробництва застосовують ті ж матеріали, що і для виготовлення звичайних ортопедичних матраців, тому і властивостями володіє тими ж.

Основна функція - підтримання анатомічно правильного положення тіла уві сні. Головна відмінність від топпера полягає в тому, що футон може служити повноцінним спальним місцем, якщо розстелити його на підлозі.

Який тонкий матрац вибрати?

Перш за все потрібно визначитися, для яких цілей ви хочете купити топпер або футон. Якщо вам потрібно тільки вирівняти поверхню дивана чи крісла-ліжка, де ви спите, то можна обмежитися топпером. Якщо ж вам потрібно додаткове спальне місце на випадок, коли у вас залишаться ночувати гості, то віддайте перевагу футону. Тим більше він може стати в нагоді в поході, на дачі та інших поїздках.

топпер купити в інтернеті

Перед покупкою зверніть увагу на кілька нюансів:

 1. Наповнювач. Для футону застосовують найчастіше латекс, кокосове волокно, пенополиуретановую піну і ін. Товщина і комбінація шарів може бути різною, в результаті пружність, жорсткість і інші властивості будуть відрізнятися. Сучасні топпери роблять також з латексу і пінополіуретану, а також холлофайбера. Але є моделі, в основі яких піна з ефектом пам'яті. Такий ортопедичний топпер кращий для людей, у яких є захворювання опорно-рухового апарату.
 2. Чохол. Віддавайте перевагу тим, які повністю або більшою мірою виготовлені з натуральних тканин, які не будуть електризуватися від тертя з простирадлом і є гіпоалергенними
 3. Жорсткість. Рівень жорсткості тонкого матраца вибирайте виходячи з його функціонального призначення. Якщо диван, на якому ви спите, занадто жорсткий, купуйте більш м'який топер і навпаки. Не забувайте про особистим перевагах, адже хтось любить спати на більш жорстких поверхнях, а кому-то комфортніше на м'яких. Якщо є проблеми зі спиною, не зайвим буде проконсультуватися заздалегідь з лікарем-ортопедом. Зверніть увагу, що футони часто роблять з різною жорсткістю з двох сторін, тому можливості їх застосування ширше.
 4. Відповідне максимально допустиме навантаження. Щоб матрац футон або топпер не зноситься раніше терміну, він повинен бути розрахований на ваш вагу.
 5. Розміри. Довжина і ширина підбирається виходячи з розмірів спального місця. Якщо це футон, який ви будете використовувати автономно, переконайтеся, що ви зможете з комфортом на ньому розміститися і без проблем будете повертатися уві сні з боку на бік.
 6. Товщина. Якщо потрібно вирівняти досить серйозні нерівності, наприклад, на дивані, то варто придбати виріб з максимальною товщиною. Якщо ж потрібно просто пом'якшити занадто жорстку поверхню, то підійдуть і тонкі варіанти.

Футон і топпер незамінні в тих випадках, коли немає можливості поміняти старий матрац або ви спите на дивані або кріслі-ліжку. Вони будуть корисні і тоді, коли є проблеми зі спиною. При покупці насамперед орієнтуєтеся на їх функцію. Від цього буде залежати вибір жорсткості, пружності і наповнювача.