Змішувачі для душа та душові системи

19 Жовтня
2021

Вибір душової системи на перший погляд може здатися легким завданням. Конструкція зі змішувача, стійки і двох лійок (стельової і компактної на гнучкому шлангу) досить проста. Але при більш детальному розборі ви виявите, що душові системи діляться на безліч видів, а від вибору конфігурації буде залежати не тільки зручність експлуатації, але і витрати води. Зараз ми розповімо про правила вибору змішувачів для душу і лійок до нього.

НАБІР ЗМІШУВАЧІВ GROHE EUROSMART

Як вибрати змішувач для душової системи?

Змішувачі є основоположним компонентом душової системи, так як дозволяють відрегулювати температуру води і потужність потоку води. При їх виборі варто звертати увагу на такі характеристики:

 • тип монтажу;
 • особливості управління;
 • конфігурація виливу;
 • матеріал.

Вибір душових змішувачів за типом монтажу

За способом установки змішувачі для душа діляться на два типи:

 • зовнішні;
 • вбудовані.

У зовнішніх системах всі елементи конструкції розташовуються на видноті. За стіною приховані тільки комунікаційні системи підведення води. Такі змішувачі для ванни з душем легко встановлювати і обслуговувати. Щоб отримати доступ до системи, вам не доведеться розбивати стіну.

Недолік зовнішніх змішувачів – конструкція, що випирає, може псувати інтер'єр ванної кімнати, ускладнює процес прибирання, а також збільшує ризик отримання травми.

Системи внутрішнього монтажу практично повністю сховані за стіною. Назовні виступають тільки вилив і кран. Всі труби заховані в коробі і приховані оздоблювальним матеріалом. Виглядає такий змішувач компактно і ефектно.

При цьому його установка дорожча, а ремонтні роботи ускаднюються необхідністю демонтажу ділянки стіни.

Більш детальну інформацію про плюси і мінуси вбудованих змішувачів ви знайдете за посиланням.

GROHTHERM CUBE ТЕРМОСТАТ ДЛЯ ВАННИ

Особливості управління потоком води

За цим показником змішувачі діляться на кілька категорій:

 • двовентильні;
 • одноважелі;
 • термостатичні.

Двохвентильні змішувачі - класичні моделі з двома окремими ручками для подачі холодної і гарячої води. Вони надійні, дозволяють економно витрачати воду і ідеально пристосовані для жорсткої води. Мінус – зовнішня простота, яка підійде не для кожного інтер'єру, часто виглядають застарілими (це не стосується ретро-моделей).

Змішувачі з одним важелем вважаються найбільш популярними. У них одна рукоятка на планці з підведенням гарячої і холодної води. З її допомогою ви включаєте/виключаєте воду, а також регулюєте її тиск і температуру. Їх головний плюс - зручність експлуатації.

При цьому внутрішній картридж, який забезпечує змішування двох потоків, може виходити з ладу через жорсткість води. Також вони менш точні в налаштуванні температури, ніж двохвентильні моделі.

Термостатичні змішувачі для душових систем – найбільш зручні пристрої, які набирають все більшої популярності. Від вас вимагається лише задати оптимальну температуру води і силу напору. Далі термостат сам регулюватиме воду для досягнення заданих параметрів.

Навіть якщо хтось відкриє кран на кухні або змиє унітаз, на напорі і температурі води в душі це ніяк не позначиться. Недоліки такої системи у високій вартості і необхідності тиску в трубах не менше 1 бар.

ДУШОВА ПАНЕЛЬ QTAP ​​SIL

Типи виливу

Вибір виливу для душових систем багато в чому залежить від сфери їх використання. Якщо вам необхідні змішувачі для душових кабін, то вилив там буде зайвим.

Для компактних ванних кімнат з близьким розташуванням ванни і умивальника є сенс купувати змішувачі з довгим гусаком. Його можна повертати для подачі води в одну або іншу ємність.

Якщо ж ви збираєтеся використовувати вилив тільки для набору ванни, то радимо вибирати моделі з компактним «носиком», який не буде сильно виходити за лінію важеля управління.

З якого матеріалу вибрати душовий змішувач?

Як матеріали для змішувачів часто використовуються:

 • латунь;
 • бронза;
 • оцинкована сталь;
 • нержавіюча сталь;
 • кераміка;
 • скло.

Нержавійка або оцинкована сталь користуються найбільшою популярністю зважаючи доступної ціни і захист від корозійних процесів. Скляні та керамічні вироби неймовірно красиві, але коштують дорого і швидко пошкоджуються в результаті ударів і механічних впливів. Бронза та латунь відрізняються зносостійкістю, але такий метал підійде не для всіх інтер'єрів.

 

 ВИЛИВ НА ВАННУ HANSGROHE METROPOL

Як вибрати лійки для душу?

Практично всі душові системи комплектуються верхнім і нижнім душем. Для кожного елемента існують свої критерії вибору.

Вибір верхнього душа

Верхні душові лійки можуть відрізнятися за габаритами, формою, особливостями монтажу і функціональністю.

Чим більший розмір верхнього душа, тим більшою кількістю режимів він може володіти. Компактні лійки зазвичай мають опуклу форму, припускаючи конусне розбризкування води.

Найбільшою популярністю користуються квадратні або прямокутні лійки, але також нерідко зустрічаються і круглі пластини. Мінімальний діаметр круглих моделей становить 160 мм, тоді як розмір квадратних варіантів стартує від 150х150 мм.

Як і змішувач, верхній душ передбачає зовнішній або вбудовий монтаж. Другий варіант можна здійснити тільки на етапі ремонту, поки труби не зашили під облицювальний матеріал.

Що стосується функціональності, то верхні лійки можуть подавати звичайний струмінь або працювати в режимі тропічний душ. Він характеризується сильним потоком води з великими краплями. Правда, для використання такого режиму вам потрібно облаштувати хороший слив, щоб вода не застоювалася в ванні або піддоні душової кабіни. Також тропічний душ споживає дуже багато води. Детальніше про тропічні души ви можете прочитати за посиланням.

ДУШОВА СИСТЕМА GROHE TEMPESTA COSMOPOLITAN

Вибір ручного душа

Компактні лійки відрізняються за формою і функціональністю. Вони можуть випускатися в класичній формі (круглі, квадратні) або у вигляді «жезлів». Перші моделі припускають наявність декількох режимів подачі води, тоді як другі не дуже функціональні.

Серед основних режимів виділяють:

 • моноструя – сильний струмінь, що б'є з центральної частини лійки, може використовуватися для гідромасажу;
 • аерація – м'яке розсіювання води, яка попередньо насичується повітрям;
 • ефект дощу – вода подається без сильного натиску через безліч дрібних отворів;
 • суміщення декількох режимів.

Вибір матеріалів для душових лійок і шлангів

Оптимальним вибором для лійки буде нержавіюча, хромована сталь, а також латунь. Такі матеріали відрізняються зносостійкістю і захищені від корозії. При цьому латунь дорожча за сталь.

Також існують пластикові лійки. Це найдешевший варіант, але досить швидко виходить з ладу.

Внутрішня частина шланга може виготовлятися з гуми або пластику. Перший варіант кращий, так як він відрізняється еластичністю і не так схильний до розсихання від постійного контакту з жорсткою водою.

Варто звертати увагу і на матеріал обмотки. Кращим варіантом буде алюмінієва стрічка або нейлонові нитки. Також можуть використовуватися полімери, однак така обмотка ковзає в руках і з часом втрачає гнучкість.

ДУШОВИЙ ГАРНІТУР GROHE EUPHORIA CUBE STICK

Сподіваємося, наша стаття полегшить вам задачу вибору змішувача та лійки для душу і допоможе придбати якісну й зручну душову систему. Зробити це можна в нашому інтернет-магазині, де ви знайдете широкий вибір товарів з гарантією якості від відомих виробників.