Лед світильники в сучасному дизайні

20 Листопада
2020

Світлодіоди були винайдені на початку 20 століття. Спочатку технологія була складна, дорога і не виправдовувала себе. Але прогрес не стояв на місці, починаючи з 1990-х років, лед технології активно витісняють звичні нам лампочки. Часто, ми навіть не помічаємо, скільки діодів використовуємо. Сфери їх застосування дуже різноманітні:

 • інтер'єрне освітлення;
 • вулична ілюмінація;
 • прожектори;
 • спеціальне підсвічування для рослин;
 • автомобільне підсвічування.

led лампа: переваги

Причина такого широкого поширення діодної технології криється в тому, що плюсів у неї величезна кількість. А ось недоліків немає зовсім. Ось деякі переваги:

 1. Екологічність. Такі лампочки не завдають шкідливого впливу на навколишнє середовище і людину.
 2. Енергоефективність. Поглинаючи зовсім не так багато електрики, лед лампа має досить яскраве світінням.
 3. Безпека. Конструкція самої лампочки і кріплень проста, немає нагрівання в процесі роботи.
 4. Довговічність. Ще одна перевага, яка обумовлена відсутністю нагрівання. Термін служби діода в середньому перевищує в 5 разів термін служби лампочки розжарювання.

Діодна лампа: класифікація

За принципом роботи лед світло можна розділити на 2 категорії. Можна виділити 2 основні варіанти:

 • сигнальні лампи;
 • освітлювальні лампи.

Сигнальні діоди маленького розміру і мають найрізноманітніші кольори і відтінки, світять не дуже яскраво. Їх часто застосовують в технічних цілях: як індикатори включення або виключення приладів, зміни режиму.

З таких вогників збирають світлодіодну стрічку. А ось її застосування дає дизайнерам величезний простір для творчості.

Освітлювальні світлодіодні лампи служать аналогом ламп розжарювання. У них використовується більший діод або їх пучок. Світять такі лампи холодним або теплим білим кольором. Цікаво, що сам по собі лед світильник не може світити білим світлом. Його або покривають спеціальним складом, або вибирають пучок діодів з технологією підбору кольору RGB. Люстри і світильники виробляють з діодів такого типу.

Діодна лампа в інтер'єрі

Використання діодної продукції в інтер'єрі не обмежується тільки виконанням функції освітлення. Можливості діодних світильників дозволяють виконувати сучасний дизайн, домагатися різних ефектів.

Один з них - лінійне підсвічування. Джерелом світіння стає конкретна люстра, а лінії, виконані з гнучкої стрічки або ряду ламп. Таке світло може ніби переходити зі стелі на стіни.

Цікава ідея - застельове підсвічування. Яскраві діоди розміщують за полотном натяжної стелі. Від цього виходить рівномірне, розсіяне підсвічування.

Ще одним незвичайним рішенням буде підсвічування багаторівневої стелі. Від діодів можна отримати багато відтінків і неоднорідну яскравість в освітленні кожного рівня. Такий прийом допомагає збільшувати простір.

З функцією необхідного робочого освітлення діодні світильники теж справляються без складнощів. Їх легко розмістити над зоною робочої поверхні в кухні або над письмовим столом. Вологість не впливає на такий прилад, а значить, лед світильники можна використовувати у ванній кімнаті. Детальніше з такими світильниками можна познайомитися в каталозі Тук-тук.

За допомогою діодного освітлення можна зонувати приміщення. Потрібно встановити в різних частинах приміщення світильники протилежної яскравості або відтінку.

Можна зробити світловий акцент на якійсь інтер'єрній деталі. Це може бути полиця, дзеркало або картина. Світлодіоди компактні, їх можна непомітно клеїти практично на будь-яку поверхню.

Крім простоти, безпеки, довговічності є ще одна деталь, яка робить led вогні такими бажаними в інтер'єрі. Ця деталь - миттєва і точна регуляція. Натисканням декількох кнопок можна змінити колір і інтенсивність світіння. А значить інтер'єрне світло перестає бути стаціонарним. Можна кожен день грати з освітленням, обираючи його в залежності від ситуації.