Стелажі і полки на стіну в інтер'єрі

30 Жовтня
2020

Відкриті стелажі та полиці на стіну вписуються в будь-який стиль інтер'єру. Навіть скупий на надмірності мінімалізм прихильно приймає доречні конструкції. Дизайнери дбайливо і з любов'ю додають вироби підходящої конфігурації в авторські проекти. Відомі бренди створюють нові колекції, представляють їх на виставках, запускають в масове виробництво.

Такий інтерес не випадковий. Полиці, як окремі, так і зібрані в стелаж, здатні зробити дизайн кімнати завершеним, додати функціональної корисності і навіть зонувати простір. У поєднанні з правильним підсвічуванням ви отримаєте стильний і атмосферний декор.

Очевидні й інші переваги:

 • простота збірки;
 • всі предмети на виду;
 • різноманітність товарної лінійки - стиль, матеріали, розміри, акцентное або фонове оформлення, вартість;
 • швидка трансформація, легка зміна місця установки.

До недоліків можна віднести, хіба що необхідність стежити за чистотою поверхонь і розміщених на них предметів. Але і тут є рекомендації, як зробити догляд необтяжливим, без зайвих витрат часу.

Стелаж для книг

Як би далеко не зробили крок IT-технології, складно знайти сім'ю, в будинку якої не було б традиційних книг в друкованому виконанні. Передплатні видання, спеціальна і дитяча література, жанрові поодинокі екземпляри поповнюють домашні бібліотеки. Відповідно - потрібно місце для зберігання.

Закриті шафи, антресолі і тумбочки не найзручніший спосіб швидко знайти необхідну книгу. Відкритий стелаж або професійно вибудувана композиція з декількох полиць, дозволить не тільки класифікувати книжковий архів, але і створити неповторний функціональний дизайн в інтер'єрі. До того ж поруч з бестселером завжди знайдеться місце для невеликої вази, фотографії в оригінальній рамці, інших пам'ятних аксесуарів або необхідних дрібниць.

Стелажі класифікують за:

 • матеріалами виготовлення;
 • конструкціями;
 • способам розміщення.

Каталог tuk-tuk.ua познайомить вас з оригінальними елегантними моделями.

Види і поєднання матеріалів

Класичні акцентні дерев'яні моделі, з фактурним оформленням, як і раніше популярні в будинках і просторих квартирах. Колірна гамма підбирається в тон меблів загальної концепції дизайну. Стелажі з дорогих порід дерева виглядають велично, можуть розташовуватися уздовж стіни, підніматися під стелю або займати місце в загальному ансамблі корпусних меблів. Під бібліотеки відводять окреме приміщення, роміщуютьть в кабінеті, під сходами або в вітальні.

Сьогодні в моді стилістика, що відрізняється легкими, витонченими формами. Полиці повинні надавати максимальну площу для практичного використання і не перевантажувати простір додатковими деталями в інтер'єрі.

Стелаж металевий, пофарбований антикорозійною порошковою фарбою, відмінно справляється з поставленим завданням.

Варіанти - метал з полицями з:

 • ЛДСП;
 • фанери;
 • МДФ;
 • ПВХ.

У багатьох виробах передбачені обмежувачі на задній стінці, що надає стійкості і запобігає падінню експонатів за периметр.

Елегантні модифікації - каркас з латуні плюс полотно гартованого скла ергономічні і надійні в експлуатації. Вільне розміщення художніх творів в поєднанні з іншими елементами декору передбачає наявність вільного простору. Тільки важливе і потрібне без зайвого складування.

Двосторонні моделі - ідеальний варіант для розділення приміщення на зони.

Стелаж для квітів

Рослини на тлі вікна виглядають гармонійно. На жаль не завжди є можливість виставити всі квіти на підвіконня. Плити можуть бути відсутніми або бути занадто вузькими для кашпо. Рішення - акуратні підставки, які можна підібрати для розстановки визнав в кімнаті, на лоджії, балконі або терасі.

Екополиці бувають:

 • цільні - готові для установки;
 • збірні в заводській комплектації з кріпленням;
 • модульні, коли покупець самостійно визначає скільки комірок-сот потрібно закупити.

 Габарити рослин і кількість квіткових горщиків є критерієм вибору відповідних етажерок:

 1. Покриття для установки, простої або складної структури, дозволяють створити оазис, зручний для поливу і забезпечення необхідного догляду.
 2. Настінні полиці не займають площу, вигідно розташовуються на вільну стіну навіть в малогабаритній квартирі. При недостатньому освітленні встановлюють додаткові світильники або використовують полиці для тіньовитривалих сукулентів, папороті або плюща.
 3. Гірка - комбінований стелаж. Може служити продовженням стіни, елементом декоративного зонування.
 4. Драбина з широкими сходинками - проста ефектна конфігурація з можливістю фіксації потрібної висоти.

Кутова полиця

Якщо в приміщенні є вільний кут, незалежно від розмірів, туди впишеться кутова конструкція. Це може бути модель на одну робочу поверхню або будь-який зручний стелаж.

 Призначення найрізноманітніше:

 • іграшки;
 • кухонне начиння;
 • кубки;
 • колекційні фігурки;
 • квіти;
 • побутові прилади;
 • комбіноване поєднання різних предметів.

Стелаж можна як вписати в порожній кут, так і обіграти виступаючий. Є одне але - не варто це робити в вузьких прохідних коридорах.

Нові технології пропонують вироби з композитних матеріалів, які відштовхують частки пилу і досить комфортні у догляді. Для того, щоб відкриті стелажі разом з їх вмістом виглядали прикрасою, слід стежити за предметами, які на них розміщені. Так на кухні не варто виставляти сервізи, якщо вони не використовуються в повсякденному житті. За ними доведеться доглядати частіше, ніж якщо вони будуть заховані в закритому буфеті. На відкритих стелажах холодної лоджії або в ванній повинні бути речі, яким не страшні перепади температур та волога.

Творчий підхід і розумна організація додасть неповторну особливість житла і додасть йому затишку.