Ступінь електрозахисту світильників IP

21 Квітня
2020

Напевно всі бачили на бра, люстрах, стельових, настільних лампах і інших світильниках маркування IP44, ступінь єлектрозахисту світильника на тук тук IP20, IP65 і т.д. І швидше за все більшість навіть не замислюються, що означає ця комбінація букв і цифр.

Кожен світильник розробляється з урахуванням його цільового призначення. Залежно від того, де він може використовуватися, у ванній, кухні, вітальні, на веранді або взагалі під відкритим небом на галявині перед будинком, він має певну ступінь захисту.

Що означає маркування?

IP (Ingress Protection Rating) перекладається як ступінь захисту від дотиків. Цей стандарт визначає рівень захисту електричних приладів від попадання сторонніх предметів, вологи, часток пилу, а також аспекти безпеки користувача.

Перша цифра позначає, наскільки корпус захищений від проникнення всередину твердих предметів різного розміру (в тому числі інструментів і пальців людини).

 1. 50 мм і більше
 2. 12,5 мм і більше
 3. 2,5 мм і більше
 4. 1 мм і більше
 5. часткова пилонепроникність
 6. повна пилонепроникність

Друга цифра - це рівень захисту самого виробу від несприятливого впливу води.

 1. корпус захищений від крапель, які падають вертикально
 2. краплі, які падають під кутом 15 °, не зашкодять роботі приладу
 3. працездатність світильника не постраждає при попаданні крапель під кутом 60 °
 4. нешкідливі бризки під будь-яким кутом
 5. нешкідливі струменя води
 6. струменя під тиском не проникають всередину корпусу
 7. можливо короткочасне занурення під воду
 8. можливо тривале функціонування під водою

Популярні маркування IP

Найчастіше зустрічаються такі позначення:

 1. IP20 - освітлювальний прилад підходить для внутрішнього освітлення закритих сухих приміщень: віталень, прихожих, спалень, а також офісів, театрів, магазинів і т.д .;
 2. IP21 / IP22 - світильник можна використовувати в неопалюваних і промислових приміщеннях, а також під навісами;
 3. IP43 / IP44 - освітлювальні прилади підходять для кухні та ванної, підвальних приміщень, а також зовнішнього освітлення (для настінних виробів);
 4. IP50 - виріб може використовуватися в курній сухому середовищі, наприклад, в промислових приміщеннях;
 5. IP54 - світильник підходить для освітлення відкритих балконів і веранд, під навісами;
 6. IP65 / IP66 - вуличні світильники, які розміщуються на стовпах або вкопані в землю; корпус не є абсолютно водонепроникним, але незначне потрапляння вологи всередину не впливає на його працездатність; виріб підходить для зовнішнього застосування під відкритим небом.

При покупці світильника важливі не тільки його потужність і зовнішній вигляд. Відповідально варто підійти до вибору і за класом захисту IP. Адже від цього залежить ваша безпека і безпека роботи вашого освітлювального приладу.