Світильники для натяжних стель і гіпсокартонних конструкцій

25 Травня
2021

У далекому минулому освітлювальні прилади виконували виключно свою основну функцію. Сьогодні ж це важливий елемент декору, що підкреслює деталі інтер'єру, домашню або робочу атмосферу. Тому при необхідності ми повинні знати або хоча б мати уявлення, як встановлюються світильники для натяжних і гіпсокартонних стель. Адже зараз вони знаходяться в топі сучасних дизайнерських тенденцій.

ПІДВІС EGLO TOWNSHEND 95499

Види освітлення для натяжної і ГК стелі

Різноманітність моделей вражає. Для натяжної стелі підходять:

 • точкові (найбільш популярні у застосуванні, різноманітність форм, можуть встановлюватися нарівні або нижче стелі);
 • світлодіодні стрічки (виконують декоративні функції і привертають увагу до якогось окремого об'єкту);
 • люстри (класика з найширшим вибором дизайну, але потрібно правильно вибрати: плафони дивляться в бік або вниз, форма тарілки допустима лише з люмінесцентними або світлодіодними лампочками, кришталеві моделі підійдуть для високих стель, так як лампа розжарювання, що ідеально підкреслює розкіш скла, повинна бути на безпечній відстані від плівки);
 • стеля "зоряне небо" (ефект досягається за рахунок оптоволоконного світлодіода, що працює від світлогенератора, розміщеного над натяжним полотном).

ЛЮСТРА EGLO RONDO (РОНДО) 85263

ЛЮСТРА EGLO RONDO 85263

Для гіпсокартонної підійдуть всі перераховані вище види, плюс растрові (доречні для строгих офісних приміщень з великою площею) і рейкові світильники (трекова підсвітка, яка переміщається шинопроводом).

Сказати, що накладні прилади витісняють класику, не можна. Швидше за все, все залежить від дизайну інтер'єру і ваших уподобань.

Наприклад, для низьких стель доцільні будуть компактні джерела світла. Якщо ви хочете підкреслити помпезність, пишність своєї вітальні, то люстра стане ідеальним варіантом. Перший тип відрізняється мобільністю. Тобто ви можете встановити їх в будь-якій точці кімнати і акцентувати увагу на окремому елементі декору. При виборі орієнтуйтеся на конкретні завдання.

Які лампи використовують на підвісних стелях?

Варто зазначити, що не кожна лампочка підходить для полотна з ПВХ. Наприклад, потужність люмінесцентної не повинна перевищувати 40 Вт, а якщо це галогенний пристрій, то максимум 20 Вт. А ось для сатинового полотна обмеження зовсім інші: у першому випадку максимальний показник 60, у другому - 35. У комплексі з технічними та естетичними показниками найкраще підійдуть точкові світильники для натяжних стель.

Якщо для вас важлива енергоефективність, то краще віддавати перевагу світлодіодним або енергозберігаючим лампам.

ТОЧЕЧНЫЙ СВЕТИЛЬНИК NOWODVORSKI 9481 DOWNLIGHT

ТОЧКОВИЙ СВІТИЛЬНИК NOWODVORSKI 9481 DOWNLIGHT

Етапи і особливості монтажу освітлення на натяжну стелю 

Виділимо основні процеси:

 • підрахунок необхідного рівня освітлення;
 • розмітка стелі;
 • кріплення регульованої стійки;
 • монтаж пристрою.

Як визначитися з необхідною кількістю освітлювальних об'єктів

Основне правило - це знати міру і не перенасичувати несущу конструкцію. У приміщенні некомфортно перебувати, коли багато світла і коли його мало. На додачу це погіршує дизайн. Додамо, що якщо ви перестарайтеся з кількістю, то є ризик пошкодити плівку. Завжди орієнтуйтеся на наступну формулу - одна лампочка на 2 м².

Розмітка стелі

Це перший і ключовий етап. Він починається ще до натяжки полотна. Визначаючись з місцем кріплення, прийміть до відома, що з метою безпеки відстань від лампочки до стіни має бути мінімум 25-30 см, таке ж обмеження і між лампочками. Щоб відзначити потрібні місця, клеять ізоляційну стрічку навхрест, або використовують олівець або маркер. Дані мітки потрібно продублювати на підлогу, щоб після натягнення полотна їх не втратити.

ТРЕКОВЫЙ ПРОЖЕКТОР NOWODVORSKI 9005 PROFILE BK

ТРЕКОВИЙ ПРОЖЕКТОР NOWODVORSKI 9005 PROFILE BK

Кріпимо стійку

Світильники на натяжній стелі встановлюються за допомогою спеціальної регульованої стійки. Вона кріпиться на основну стелю і являє собою спеціальне кільце на двох напрямних. Висота даної конструкції може регулюватися. Для кріплення корпусу використовують шурупи і дюбелі. Тепер чекає електромонтаж, тому не забудьте відключити електроенергію. Після того, як ви прокладете кабель до кожного каркасу, можна зайнятися натяжною стелею.

Монтаж освітлювального пристрою

Для цього етапу стане в нагоді лазерний рівень, за допомогою якого проектуємо позначки установки наших точкових джерел світла на натяжній стелі. Беремо термокільце, наносимо на нього спеціальний клей і прикладаємо до стелі так, щоб мітка кріплення була по центру. Потім робимо всередині отвір. Регулюємо стійки на потрібному рівні, виводимо в отвори дроти і кріпимо накладні світильники на стелю.

СВЕТИЛЬНИК НАСТЕННО-ПОТОЛОЧНЫЙ EGLO SALICETO 98305

СВІТИЛЬНИК НАСТІННО-СТЕЛЬОВИЙ EGLO SALICETO 98305

Як встановити світильники на стелю з гіпсокартону

Поетапність схожа, як і в попередньому варіанті:

 • робимо розмітку;
 • потім монтуємо каркас для гіпсокартонної конструкції;
 • прокладаємо дроти до точок розміщення;
 • тепер робимо отвори (діаметр відповідає діаметру внутрішньої частини корпусу), на полотнах, які готові до монтажу, але ще не закріплені на стелі;
 • після установки панелей вставляємо корпус в отвір і підключаємо патрон.

Іноді зустрічається комбінована стеля, коли разом з натяжною роблять гіпсокартонну конструкцію.

У нашому каталозі TUK-TUK.UA представлений широкий асортимент. Тут є можливість купити люстру під натяжну стелю або будь-який інший тип світильника через послугу "Поторговуватися". Ми створили універсального чат-бота для торгів. Він буде генерувати вигідну знижку на основі ваших пропозицій. Просто натисніть зелену кнопку під товаром.