Світильники хай-тек

21 Січня
2022

Інтер'єрний стиль hi-tech з'явився у другій половині XX століття у момент технологічного буму, що й позначилося на оформленні предметів інтер'єру. Він повністю відповідає своїй назві (high technology – високі технології) і ставить технічний прогрес вище за естетичну складову. Чималою мірою це торкнулося й освітлювальних приладів. У них немає нічого зайвого – суворі лінії переважають над чудернацькими формами, а декоративні елементи практично не використовуються.

ПІДВІС EGLO LASANA

Роль освітлення у формуванні стилю hi-tech

Якщо описати стиль хай-тек трьома словами, це будуть функціональність, простота, монохромність. Такий інтер'єр багато в чому перегукується з мінімалізмом, що і відображається в оформленні освітлювальних приладів та їх функцій у приміщенні.

Головна вимога до них – функціональність та технічні показники, а не зовнішні складові. Бра, люстри та торшери хай-тек виступають не просто предметом декору, а використовуються за прямим призначенням як функціональне освітлення. Часто освітлювальні прилади можуть бути складовою «розумного будинку».

Світла у hi-tech має бути багато. Тому активно використовуються усі види освітлення: загальне, робоче, акцентне.

ТОРШЕР NOWODVORSKI 6818 ALICE

Відмінні риси світильників хай-тек

Якщо говорити про зовнішній вигляд люстри в стилі хай-тек та інших освітлювальних приладів цього напрямку, варто відзначити лаконічність і простоту ліній. При цьому не можна сказати, що вигляд не має значення для світильників у даному стилі. Здебільшого переважають строгі геометричні фігури завершеної форми. Іноді вони часто виготовляються у футуристичному дизайні.

Більшість світильників у стилі hi-tech – вбудовані.

Метал у декорі торшера, люстри чи бра у стилі хай-тек – це сталь, хром чи срібло. Поверхня освітлювальних приладів найчастіше глянсова, проте може використовуватись і матове покриття.

Щодо матеріалів, з яких виготовляють освітлювальні прилади, в основному використовуються:

  • метал (нікель, сталь, алюміній);
  • скло;
  • пластик.

БРА EGLO GALDAKAO

Які освітлювальні прилади використовуються у стилі hi-tech?

Вибір світильників для цього інтер'єрного стилю практично не обмежений. При цьому варто розуміти, що у хай-тек майже немає акцентного освітлення. Винятком можуть бути світлодіодні стрічки, але вони багато в чому вирішують функціональні завдання.

Також можуть застосовуватись приховані джерела світла. Наприклад, діодні стрічки, заховані за стельовими нішами чи карнизами, що забезпечують розсіяне освітлення. Це дозволяє створювати ефект стелі, яка ширяє в невагомості.

Як основне освітлення використовуються точкові світильники, які можуть доповнюватися іншими освітлювальними приладами. Але, наприклад, люстра в спальню hi-tech цілком впишеться і відіграватиме роль головного джерела світла. При виборі люстри варто орієнтуватися на строгість ліній та кількість режимів світіння.

Бра та торшер хай-тек – це джерела функціонального освітлення, для декорування інтер'єру вони використовуються рідко. Також часто встановлюються струнні світильники, які можна використовувати для поділу приміщення на багатофункціональні зони.

ПІДВІСНИЙ СВІТИЛЬНИК NOWODVORSKI 8433 LASER 750

Варто зауважити, що більшість освітлювальних приладів hi-tech ідеально підходять для таких стилів, як мінімалізм та лофт. У нашому інтернет-магазині ТУК-ТУК ви знайдете гарний вибір світильників цих та інших інтер'єрних напрямків.