Світильники в стилі лофт

27 Серпня
2021

Характерна риса стилю лофт - багато світла. В його традиційному варіанті хорошу освітленість забезпечують перш за все великі вікна. Але, на жаль, в наших квартирах і будинках реалізувати великоформатне скління не завжди можливо.

Тому дизайнерам доводиться «викручуватися» і вдаватися до допомоги штучного освітлення. У цій статті ми розповімо, як повинні виглядати лофт світильники, і як грамотно організувати освітлення з їх допомогою в інтер'єрі.

ТОРШЕР EGLO COVALEDA

Світильники лофт: загальні принципи використання

 1. Кілька сценаріїв освітлення. Як ми вже відзначали вище, світло в лофтовому інтер'єрі грає важливу роль. Правильно організоване багаторівневе освітлення в залежності від функціонального призначення кожної конкретної кімнати, вашого способу життя і звичок дозволяє створити дійсно зручний і комфортний житловий простір. У вітальні, наприклад, повинна бути центральна люстра або трекова система в якості основного джерела світла, для робочого підсвічування окремих функціональних зон можуть використовуватися торшери, а світлодіодна стрічка або бра допоможуть розставити акценти.
 2. Освітлювальні прилади в стилі лофт виконують не тільки свою пряму функцію - освітлювати житловий простір. Це повноцінні учасники інтер'єру, які можуть в деяких випадках стати стилеутворюючим елементом кімнати. Наприклад, один з найбільш відомих видів лофт люстри - «павук» (коли з однієї точки в різні боки тягнуться дроти, на які підвішені лампочки без плафонів). Такий світильник однозначно стає центральним елементом інтер'єру, його родзинкою.
 3. Використання світильників з різних матеріалів і в різному дизайні в одній кімнаті. Лофту властива еклектичність (змішання елементів з різних стилів). Тому поряд з грубою металевою люстрою з «голими» лампочками без абажурів цілком може розміститися витончений торшер в модерновому оформленні.
 4. Переважно тепле освітлення (докладніше про колірну температуру можна прочитати за посиланням). Для цього стилю характерне тепле світло, яке допомагає створити затишну камерну атмосферу. Один з найбільш впізнаваних елементів освітлення - лампа Едісона. Це вінтажна лампа лофт з жовтим світлом часто незвичної форми, в якій акцентується увага на нитки розжарювання. Такі лампочки самі по собі виглядають ефектно, тому зазвичай використовуються в максимально лаконічних світильниках.

ЛЮСТРА EGLO ORAZIO

Як повинні виглядати світильники в стилі лофт?

Лофт - дуже гнучкий стиль, в якому є місце практично будь-яким освітлювальним приладам. Але можна виділити кілька характерних ознак, які об'єднують їх всі:

 • переважне використання чорного кольору, відтінків латуні, бронзи, нікелю;
 • наявність ланцюгів, грубих заклепок, гайок, гвинтів та інших кріпильних елементів, які нарочито підкреслені в дизайні;
 • імітація промислового освітлення або вуличних ліхтарів;
 • повна відсутність плафонів або, навпаки, використання складних форм з дутого скла;
 • перебільшено простий дизайн (часто світильник являє собою просто дрот з патроном, в який вкручується лампочка);
 • складні геометричні форми і конструкції люстр;
 • використання кольорової емалі для декору;
 • поєднання металу і дерева в дизайні світильників;
 • плафони з прозорого скла (щоб зберігався акцент на лампочці) і т.д.

ПІДВІС EGLO PRIDDY

Є ряд найбільш характерних моделей, які можна побачити практично в кожному лофт інтер'єрі.

Трекові світильники

Трекова система - це функціональне сучасне рішення для організації освітлення в квартирі в стилі лофт. Конструктивно вона складається з двох частин: треку (шинопровода) і світильника (спота).

Шинопровод кріпиться до стелі або стіни (іноді до меблів). Усередині нього є токопровод з магнітним сердечником. Він передає напругу на всі лампочки, підключені до треку.

Головна особливість трекової системи в тому, що на одному шинопроводі можна комбінувати різні світильники: поворотні і безповоротні, спрямованого світла і ті, що створюють розсіяне світло, і т.д. Крім того, ви самі визначаєте кількість джерел світла, які можна вільно пересувати по шині, підлаштовуючи освітлення під свої потреби.

Прочитати про особливості трекових світильників ви можете в нашій статті.

СТЕЛЬОВИЙ СВІТИЛЬНИК ATMOLIGHT STORK L185-3

Довгі підвісні світильники

У заводських і промислових приміщеннях, якими натхненний стиль лофт, завжди були високі стелі. Тому і світильники переважно використовувалися на довгих підвісах, щоб забезпечити достатньо ефективне освітлення.

Висота стель в рядових квартирах і будинках, звичайно, не така велика, як в істинно лофтових інтер'єрах. Але традиція застосовувати підвіси, які висять максимально низько над освітлюваною зоною, в них збереглася.

Невеликі підвіси прийнято використовувати для функціонального освітлення. Наприклад, їх монтують над обіднім столом в кухні. Також невеликі підвісні світильники часто застосовуються замість приліжкових настільних ламп і монтуються поруч з узголів'ям. Підходять вони і для освітлення довгого коридору.

Люстри в стилі лофт також найчастіше мають підвісну конструкцію і кріпляться на довгі дроти або ланцюги. Часто виробники освітлювальних приладів розробляють моделі з системою регулювання висоти люстри, щоб ви могли вибирати підходящу для вашого приміщення і конкретних цілей довжину.

 

 ПІДВІС РIKART LIGHTS LAMP

Лофт - один з найпопулярніших стилів інтер'єрів сьогодні. Він лаконічний, дуже гнучкий і варіативний, легко підлаштовується під особливості приміщення і смаки власників.

І ця його властивість дуже помітно проявляється в підборі освітлювальних приладів для інтер'єрів в цьому стилі. Тут використовується багаторівневе освітлення із застосуванням різноманітних по виду і дизайну світильників. Лофт дозволяє вільно поєднувати в одному просторі різностильові елементи. Вибір обмежений тільки вашою фантазією.

В інтернет-магазині ТУК-ТУК представлений величезний асортимент найрізноманітніших світильників в стилі лофт: трекових, точкових, підвісних і т.д. На нашому сайті до замовлення доступна продукція кращих виробників України і Європи: Eglo, Pikart Lights, Nowodvorski та ін. Не можете знайти підходящу модель? Наші менеджери підберуть за вашим запитом кілька варіантів.

Крім того, у вас є можливість купити вподобаний світильник зі знижкою завдяки унікальній опції «Поторгуватися».