Трекове освітлення: монтаж

30 Квітня
2021

Важливе значення в інтер'єрі має освітлення, адже завдяки правильному розподілу світла створюється затишок в приміщенні.

Одним з інструментів для правильного розподілу світла в приміщенні є трековий світильник. Про це далі і поговоримо: що це таке, як працює та як вибрати оптимальну модель для свого будинку або робочого місця.

З чого складається трекові система освітлення

Виріб складається з двох основних елементів:

  • трек;
  • світильник.

Трек - це шинний канал з підвісами і сполуками, за які монтується в стелю, стіну або навіть шафу. Усередині нього вмонтовані струмопроводи з магнітним сердечником, що передає струм на всі лампочки. Особливість такої системи полягає в тому, що шини з'єднуються в пристрій будь-якої конфігурації. І тому передбачено використання різних перехідників і супортів:

  • х-подібної форми;
  • гнучкі;
  • г-подібної форми;
  • т-подібної.

У комплектацію самого освітлювального приладу входять спеціальні контакти, які взаємодіють зі струмопроводом.

ТРЕКОВИЙ СВІТИЛЬНИК NOWODVORSKI 6826 STORE LED

 

Як під'єднати трекове освітлення

Розібравшись в складових елементах, тепер значно легше буде зрозуміти як організувати на практиці трекові освітлення.

Почнемо з того, що якщо ви плануєте використовувати підвісний спосіб кріплення за допомогою тросів, то сам пристрій потрібно спочатку з'єднати, а потім вже закріплювати в зібраному вигляді. І ще вам знадобляться спеціальні підвісні скоби, за допомогою яких троси монтуються до проводу.

Накладний шинопровод кріпиться через саморізи. Просвердлені отвори повинні бути один від одного на відстані 20 см.

Але, зверніть увагу, що не всі моделі дозволяється підвішувати. Бюджетні магнітні трекові світильники можуть мати кволу конструкцію, тому призначені тільки для накладного кріплення.

На одній стороні шини ставиться заглушка, а з іншого встановлюють клемник. Для цього потрібно зняти кришку коннектора і з'єднати його з треком. Далі потрібно під'єднати дроти живлення: спочатку знімаються гвинти, а потім вставляються жили. І в завершенні закручується гвинт та фіксується з'єднання.

Тепер потрібно зайнятися освітлювальними приладами, що представляють собою лампочку та контактні затискачі. Не думайте, що вам доведеться заводити світильники всередину шини, з одного боку, за типом намистин на нитку. Вони монтуються в будь-якому місці всієї цієї лінійної системи. Просто поверніть затискач на світильнику на точку off, вставте магнітний трековий світильник в стрічку й назад закрутіть його у вихідну точку. Не забуваємо відключати електрику на період цього етапу монтажних робіт - безпека понад усе.

Схема сборки:

ШИНОПРОВОД 1-ФАЗНИЙ NOWODVORSKI 9450 PROFILE

Зараз складність виникає не в установці, а скоріше в виборі, бо магазини пропонують широкий асортимент, що відрізняється і за експлуатаційними характеристиками, і по дизайну. Наприклад, в комплектацію можуть йти різні лампи: світлодіодні (енергоефективні, підходять більше для житлових кімнат), галогенні (відрізняються тим, що рівномірно розподіляють світло), металлогенні (можливі в зовнішньої реклами).

Купити трекові системи можна в нашому інтернет-магазині: маса варіантів на різний бюджет та під різні стилі інтер'єру. А ще є незаперечна перевага - онлайн торг. Ми дорожимо кожним покупцем й пропонуємо вам поторгуватися за виріб з нашим чат-ботом. Його реально умовити значно знизити ціну на товар.