Колірна температура

03 Серпня
2021

Ви напевно знаєте, що освітлення буває "теплим" і "холодним". Але, швидше за все, не замислюєтеся про колірну температуру освітлення в своєму будинку, коли купуєте нову лампочку.

Температура кольору – це одна з головних характеристик штучних джерел світла, яка впливає не тільки на світлодизайн в цілому, сприйняття інтер'єру, а і на самопочуття. 

У цій статті спробуємо розібратися, яку колірну температуру найкраще вибирати для освітлення будинку.

Що таке температура кольору?

Якщо не вдаватися в фізику і складні наукові терміни, то колірна температура визначає «колір» світла, який випромінює лампочка. Сучасні лампи і світильники можуть давати тепле, нейтральне або холодне свічення. У деяких моделях є навіть можливість регулювати температуру освітлення.

Вимірюється відтінок світла в кельвінах (К). Чим вище колірна температура, тим холодніше освітлення.

Градація відтінків світла

Для джерел штучного зовнішнього та внутрішнього освітлення використовують такий приблизний поділ:

  1. Температура кольору 2700-3000 К – це тепле світло, схоже на те, що випромінює лампа розжарювання. Допоможе створити затишний заспокійливий настрій у вітальні або спальні. Підійде для використання в бра і торшерах в лаунж-зоні або приліжкових світильниках. 
  2. Колірна температура 4000 К – наближена до природного теплого денного освітлення. Найприємніше для людського ока світло, який розслаблює і заспокоює. Ідеально підходить для основного освітлення в житлових кімнатах. 
  3. 5000-6000 К – біле денне світло. Нейтральний відтінок освітлення, який доречний в робочій зоні на кухні, для освітлення письмового столу в кабінеті або місця для читання.
  4. Колірна температура 6000 К і більше – це холодний білий відтінок світла, який в житловому інтер'єрі не використовується. Він зазвичай застосовується в ювелірних салонах, музеях і т.п. 

  ЛЮСТРА NOWODVORSKI ROD з ЛАМПОЧКАМИ NOWODVORSKI VINTAGE LED BULB з теплим світлом у обідній зоні
ТРЕКОВІ СВІТИЛЬНИКИ NOWODVORSKI PROFILE STORE PRO LED BLACK 18W з нейтральним світлом для основного освітлення у гостиній
ТОРШЕР EGLO PRIDDY з теплим світлом в зоні відпочинку

 

У будинку можна і потрібно поєднувати джерела світла з різною температурою свічення для створення необхідної атмосфери в різних функціональних зонах інтер'єру. Наприклад, основне освітлення – нейтральне, акцентне – тепле. Але не варто вкручувати лампочки з різною колірною температурою в одній люстрі. 

Зверніть увагу, що такий розподіл – орієнтовний. І у кожного виробника ламп він може відрізнятися. Тому, коли купуєте лампочки для своїх світильників, орієнтуйтеся саме на значення колірної температури, зазначене в кельвінах, а не на маркування лампочок на упаковці «тепле світло», «нейтральне» чи «холодне». 

LED СТРІЧКА EGLO LED STRIPES-SYSTEM

Кілька порад, як грамотно використовувати лампи з різною температурою кольору

  1. За допомогою світла можна скорегувати (або зіпсувати) сприйняття кольору в інтер'єрі. Наприклад, лампи з виразним жовтим відтінком (2500-3500 К) допоможуть пом'якшити насичений червоний або помаранчевий колір. Синій і фіолетовий найкраще виглядають з білим нейтральним освітленням. А холодне освітлення 5000-6500 К зробить навіть яскравий жовтий колір невиразним і сіруватим.
  2. Сплануйте сценарії освітлення таким чином, щоб у вечірній час переважало тепле світло. Воно буде заспокоювати і налаштовувати психіку на відпочинок.
  3. Нейтральне біле освітлення найкраще підходить для приміщень, де ви проводите багато часу і працюєте. Наприклад, на кухні (але в обідній зоні краще повісити світильник з теплим світлом) або біля робочого столу.
  4. Лампи з колірною температурою до 3000 К краще всього поєднуються з текстилем, деревом, камінням, зістареним і темним металом. Біле світло, в свою чергу, відмінно виглядає зі склом (в тому числі і матовим), хромованим металом.
  5. Вибір колірної температури залежить і від стилю інтер'єру. Наприклад, холодне світло підходить для мінімалізму, хай-тека, футуризму, дозовано може використовуватися в скандинавському стилі. Тепле освітлення характерне для стилів лофт, класика, еко, етно, вінтаж.
  6. Біля туалетного столика, дзеркала у ванній і передпокої найкраще використовувати нейтральне світло. З одного боку, воно буде досить добре висвітлювати (що дуже важливо, наприклад, коли ви наносите макіяж). З іншого – не буде спотворювати відтінки або створювати враження нездорового кольору обличчя, що характерно для холодного освітлення. 

ЛЮСТРА ПІДВІСНА ATMOLIGHT CRYSTAL з ЛАМПОЧКАМИ NOWODVORSKI VINTAGE LED BULB з теплим світлом в обідній зоні

ТОЧКОВИЙ СВІТИЛЬНИК NOWODVORSKI 8778 CL KOS LED з нейтральним світлом у рабочій зоні

 

Колірна температура освітлення дійсно дуже важлива. Адже від неї залежать сприйняття кімнати і навіть ваш настрій.

На сайті TUK-TUK.UA ви знайдете необмежений асортимент як окремих ламп, так і світильників з вбудованим джерелом світла з будь температурою кольору. Не можете підібрати підходящий товар? Звертайтеся до наших менеджерів за телефоном або за допомогою спеціального діалогового вікна.

Не забувайте про унікальну можливість оформити покупку за зниженою ціною. Все, що вам потрібно – це натиснути кнопку «Поторгуватися» на сторінці вподобаного товару.