Вуличні світильники

20 Липня
2021

Оформляючи територію заміського будинку, необхідно подбати про організацію освітлення прибудинкової ділянки. Як правило, створити освітлені ділянки допомагають вуличні світильники, які вибираються в залежності від вимог, що пред'являються до інтенсивності світла, і дизайнерських задумок.

Вуличні освітлювальні прилади бувають різних видів. Тому не завжди просто вибрати відповідний освітлювальний прилад серед запропонованих. Фахівці рекомендують вибирати вуличні ліхтарі з урахуванням їх технічних характеристик, а також в залежності від місця використання.

Види вуличних світильників

Настінний світильник вуличний

Цей вид освітлювальних приладів крім своєї прямої функції освітлення можуть виконувати і декоративну роль.

Вони потрібні для освітлення прибудинкової території, тому їх встановлюють у місцях, де необхідне яскраве світло. Це, наприклад, ганок будинку, хвіртка, ворота, вхід в підсобні приміщення.

Настінні світильники декоративного типу використовуються для прикрашання фасаду будівлі або для створення акценту в будь-якому місці архітектурної будови. Вони можуть кріпитися за допомогою ніжки (тоді він нагадує бра) або впритул до стіни. При виборі типу монтажу враховуються дизайнерські особливості території, будівлі, а також матеріал поверхні, до якої буде виконуватися кріплення.

СВІТИЛЬНИК ВУЛИЧНИЙ EGLO PERNATE

Стельові вуличні світильники

Використовуються в альтанках, на терасах і верандах відкритого типу. Стельовий світильник може бути:

 • підвісний;
 • накладний;
 • точковий;
 • у вигляді люстри.

Такі освітлювальні прилади обов'язково мають плафон, який захищає лампу від несприятливого погодного впливу і комах.

СВІТИЛЬНИК ВУЛИЧНИЙ EGLO MELZO

Вуличний ліхтар

Ліхтарі особливо популярні серед власників великих прибудинкових територій. Вони гармонійно виглядають уздовж доріжок в саду, на ігрових майданчиках, місцях паркування автомобіля.

Ліхтарні стовпи можуть мати різний дизайн (від класики до хай-тек), давати розсіяне світло або спрямоване. Вибір такого світильника слід здійснювати, виходячи зі стилістичного напряму своєї ділянки, а також з урахуванням необхідного ступеня освітлення.

Великої уваги заслуговують вуличні ліхтарі на сонячних батареях. Вони прості в установці, так як не вимагають підводки електрокабеля, і економні у використанні. Серед інших достоїнств ліхтарів на сонячних батареях для присадибної ділянки можна виділити можливість їх автоматичного включення з настанням сутінків і довгий експлуатаційний період.

Наземні світильники вуличні

Це дуже велика категорія освітлювальних приладів, які використовуються для оформлення приватної прибудинкової території. До них відносяться:

 • точкові джерела світла, які вбудовуються в доріжки і сходинки;
 • грунтові моделі (можуть бути мобільними для простої зміни розташування і стаціонарні).

Вони можуть бути декоративними, виступаючи в якості елемента ландшафтного дизайну.

Особливо зручні подібні вуличні світильники на сонячних батареях, які можна розташувати в будь-якій частині прибудинкової території. Світильники на сонячних батареях ефектно прикрашають ландшафт двору приватного будинку і вдало виконують зонування простору.

ВУЛИЧНИЙ СВІТИЛЬНИК NOWODVORSKI 9714 CUMULUS

Прожектори

Ці світильники не відносяться до декоративних. Однак ними не варто нехтувати. Адже за допомогою прожектора можна якісно висвітлити будь-яку частину прибудинкової ділянки, де необхідний потужний джерела світла. Серед основних переваг прожекторів:

 • невисока вартість;
 • велика ефективність;
 • довгий експлуатаційний період;
 • можливість змінювати кут освітлення;
 • мобільність.

За допомогою прожектора можна висвітлити зону барбекю, спортивний майданчик, під'їзд до гаражу, басейн.

Вуличні світильники: критерії вибору

 1. Рівень захисту. Індекс IP позначає здатність світильника протистояти воді, пилу, бруду. Чим більше значення індексу, тим вище ступінь захисту від несприятливих впливів. Якщо джерело світла розташоване під навісом, то можна вибрати освітлювальний прилад з IP в межах 20-43. Для моделей, розташованих на відкритому просторі, рекомендований показник IP44 і вище, аж до максимального значення IP68.
 2. Матеріал корпуса. Якщо потрібен надійний і довговічний світильник для прибудинкової території, краще віддати перевагу виробам з нержавіючої сталі і алюмінію. Ці матеріали не схильні до корозії і не втрачають міцність при впливі сонячного випромінювання.
 3. Джерело живлення. Джерело світла для ділянки приватного будинку може отримувати живлення від електромережі, акумулятора або від сонячної батареї. Останні найекономічніші і безпечні. Однак цей тип живлення не підходить для потужних освітлювальних приладів.
 4. Тип лампочок, який найбільш оптимальний для використання на вулиці - це світлодіодні.
 5. Спосіб управління. Включення вуличних ліхтарів може відбуватися традиційним ручним способом, а також за допомогою датчиків руху або ступеня освітленості.

СВІТИЛЬНИК ЗОВНІШНІЙ LUTEC FLAIR

Інтернет-магазин TUK-TUK.UA пропонує великий і різноманітний асортимент вуличних світильників, за допомогою яких ви легко організуєте освітлення на своїй прибудинковій території і зможете красиво оформити прибудинкову територію, двір і сад. Якщо вас не влаштовує ціна, ви завжди можете поторгуватися і скористатися можливістю купити вуличний ліхтар дешевше.