Переваги акрилової і кам'яної ванн

03 Листопада
2020

До покупки ванни потрібно підходити серйозно, ретельно вивчивши всі за і проти. Це не та річ, яку в разі якихось проблем легко можна замінити. По-перше, коштує вона чимало. По-друге, щоб її поміняти доведеться «зруйнувати» половину ванної кімнати.

Найпопулярніші варіанти сьогодні - акрилова ванна і зі штучного каменю. Це сучасні матеріали, кожен з яких має як переваги, так і недоліки. Спробуємо розібратися у всіх нюансах і вибрати, який тип ванн краще.

Порівнювати будемо за кількома параметрами.

Термін експлуатації/міцність

Суцільнолиті ванни з акрилу з товстими стінками на каркасі з металу мають гарантійний термін до 10 років. Показник непоганий.

При цьому кам'яні ванни деяких європейських виробників можуть похвалитися гарантією в 25-30 років.

Особливості монтажу

Акрилові ванни - одні з найлегших. Середня вага - від 20 до 60 кг. З одного боку їх використання в умовах сучасних квартир більш легке і безпечне. З іншого - вони вимагають більш серйозної фіксації при монтажі через свою невелику вагу.

Перш за все, потрібна установка спеціального піддону, який буде підтримувати дно ванни в стабільному положенні. Також буде потрібен каркас з металевих профілів. При стандартній прямокутній формі виробу це не повинно викликати будь-яких труднощів. А ось монтаж кутової, овальної або каплевидної потребують наявності певної кваліфікації і досвіду у майстра.

Ванни зі штучного каменю досягають у вазі 150-250 кг. Тому їх підйом на поверх доставить більше клопоту. Але монтаж в рази простіший. Стійкість досягається за рахунок великої ваги, тому не потрібно ніяких додаткових кріплень, каркасів та ін. Все, що потрібно - це підключити сантехніку і виставити ванну по рівню.

Теплопровідність і звукопоглинання

Акрилова ванна швидко нагрівається, а й швидко остигає. Якщо ви полюбляєте довго ніжиться в гарячій воді, вибирайте вироби зі штучного каменю. Вони в годину втрачають в середньому 5-10˚C (стільки ж, скільки і чавунна ванна). Це досить мало, тому не доведеться підливати теплої води кожні 10 хвилин.

Що стосується поглинання шуму від набираемой води, то і у акрилових, і у кам'яних ванн з цим проблем немає.

Різноманітність форм і кольорів

Для виготовлення ванни з литого каменю використовується рідка суміш з кам'яної крихти і полімерних смол, яка заливається в форми для отримання міцності сушиться в спеціальних печах.

Акрилові ванни роблять із цільного акрилового листа. Спочатку його нагрівають до тих пір, поки матеріал не стає еластичним (130-160˚C). Потім поміщають в прес-форму і охолоджують. Далі - армування за допомогою епоксидної смоли і скловолокна. Останній етап - сушка в печі.

Завдяки особливостям виробництва і акрилова ванна, і ванна з литого каменю може бути абсолютно будь-якої форми. Крім звичайної прямокутної, це може бути кутова ванна, кругла, овальна, каплевидна і інші нестандартні варіанти.

Якщо ви хочете купити гідромасажну ванну, то тут не стоїть питання вибору матеріалу. Майже всі ванни-джакузі виготовлені з акрилу. З штучного каменю їх не виробляють.

Колірна палітра акрилових ванн - найширша. Звичайні білі, однотонні кольорові, з перламутром, блискітками і навіть з нанесенням принта - можлива практично будь-яка кольорова гама.

Ванни з штучного каменю найчастіше виготовляють в білому кольорі або забарвленням, що імітує натуральний камінь: мармур, граніт і ін.

Догляд

У догляді за ваннами з акрилу досить не використовувати абразивні і агресивні засоби для чищення (порошки, засоби з хлором в складі і т.п.). Зараз в магазинах великий вибір спеціальної побутової хімії для акрилових поверхонь. Не можна також мити їх жорсткими мочалками і металевими губками, які можуть залишити подряпини на покритті, що внаслідок призведе до його руйнування.

Рекомендації з чищення ванн зі штучного каменю аналогічні. Не використовувати засоби з абразивами в складі і не застосовувати жорсткі губки. На поверхні виробу з'являться мікроподряпини. Туди в'їдатиметься бруд, і очистити її буде з кожним разом все складніше.

Враховуйте, що штучний камінь добре вбирає різноманітні барвники (наприклад, фарбу для волосся і навіть кольорові миючі засоби). Для очищення таких плям, що в'їдаються підійде звичайний плямовивідник, що містить хлор.

Ванни з акрилу і штучного каменю - практично аналогічні в плані достоїнств і експлуатації. Головна відмінність - ціна. Вартість виробів з литого каменю вище, але і термін служби їх довше. Та й зовні вони виглядають більш грунтовно і «дорожче».

Тому для того, щоб зробити правильний вибір, дайте відповідь для себе на ряд питань:

  • який бюджет ви закладаєте в ремонт ванної кімнати?
  • на який термін ви хочете встановити ванну?
  • чи потрібна функція гідромасажу?
  • чи є місце для монтажу каркасу?
  • чи є можливість занести в квартиру важку ванну?

Моментів, які в кінцевому підсумку вплинуть на вибір ванни, набагато більше. Остаточне рішення можливо прийняти, тільки зваживши всі «за» і «проти». Якщо відчуваєте утруднення в ухваленні такого рішення, не соромтеся звертатися за допомогою до консультантів в магазинах сантехніки, майстрам монтажу і дизайнерам.