Водяна або електрична сушарка для рушників: яка краще?

23 Жовтня
2020

Якщо сушарку встановлюють тільки для сушки рушників або невеликих за розміром речей, може ні до чого займати додаткове місце?

Все набагато серйозніше. Особливість мікроклімату у ванній кімнаті така, що вологі процеси провокують утворення цвілі, розмноження грибків. Електричні вентилятори відмінне пристосування, але на жаль не завжди справляються із завданням якісної просушки санітарної кімнати. Потрібен прилад, здатний прибирати вологу.

Ринок сантехнічної продукції пропонує пристрої, які відрізняються конфігурацією, матеріалами виконання і головне - принципами роботи. Вибір оптимальної моделі - важливий етап організації якісної експлуатації санвузла.

Коли краще використовувати електричну сушарку

Популярність електричних сушарок багато в чому пов'язана з простотою установки і автономним режимом роботи. Єдиний фактор впливу - доступ до електромережі. До того ж нові технології дозволяють придбати вироби з терморегуляторами або программаторами. А значить є можливість самостійно налаштовувати температуру, контролювати енергоспоживання і навіть точний час відключення.

Торгові онлайн-майданчики пропонують електросушарки трьох типів:

 1. Тенові, коли розігрів відбувається за рахунок циркуляції теплої рідини (масло, етилен / пропіленгліколь, дистильована вода, антифриз). Пристрою потрібен час, щоб набрати необхідну температуру. Після відключення довго тримає тепло.
 2. Кабельні, з проводовим нагрівальним елементом. Прилад нагрівається за лічені хвилини. Так само швидко остигає, варто вилку вийняти з розетки.
 3. Панелі з металокераміки з зручними ручками - високотехнологічний винахід, яке забезпечує користувачів ефектним радіатором з високим показником ККД.

Там, де необхідна функція додаткового обігріву, масляні сушки відмінно впораються із завданням. Вам не доведеться щулитися в холодній ванні після прийому водних процедур. Потужність приладу слід вибирати з урахуванням площі приміщення.

Гармонійне поєднання предметів практичного декору досягається завдяки різноманіттю форм, оформлення і способів розміщення електричних полотенцесушителей.

У каталогах товарів є в наявності:

 • настінні і мобільні підлогові моделі;
 • вертикальні і горизонтальні;
 • стандартні і поворотні;
 • драбинки, змійки, інші оригінальні геометричні форми.

Детально ознайомитися з моделями можна на сайті конструктора інтер'єру Тук-Тук.юа. Тут ви знайдете опис товарів і технічні характеристики відповідно до паспорта виробу.

Керамічна сушарка для рушників

Інжиніринг великих компаній пропонує сучасні розробки для благоустрою будинків і квартир. Так примусова конвекція в поєднанні з інфрачервоним випромінюванням і плитою з кераміки вже радує своїх власників високоякісними функціональними можливостями.

Плюси керамічних сушок:

 • вільне розташування з урахуванням індивідуального дизайнерського плану;
 • безпеку конструкції для використання у вологому середовищі, все елементи нагріву надійно захищає система запобіжників;
 • монтаж не вимагає професійної підготовки;
 • промениста енергію моментально відчувається при підключенні, в першу чергу нагріваються предмети і тільки потім повітря, немає необхідності тримати включеним тривалий час;
 • втрати тепла зводяться до мінімуму, ефективні навіть в будівлях з тонкими перегородками і повною відсутністю опалення;
 • спеціальна елегантна фурнітура для текстилю, передбачена комплектацією, кріпиться на керамічну площину, виглядає як вішалка на тлі стильно оформленої поверхні сушки.

Коли вигідно встановити сушку водяну

При всій універсальності електросушарок, за електрику доведеться платити. Коли є сприятливі умови для монтажу традиційного змійовика, звичайно це можна і потрібно використовувати. Економія сімейного бюджету очевидна. По-перше: самі моделі коштують дешевше, по-друге: відсутні експлуатаційні витрати. Правда за грамотний монтаж доведеться заплатити майстру.

Врізка можлива:

 • в систему гарячого водопостачання;
 • в опалювальну систему.

На жаль далеко не у всіх будинках можна розраховувати на цілорічну подачу гарячої води, а опалювальний сезон торкнеться тільки холодний період року.

Варіант комбінованої сушарки, яка зможе поєднувати безкоштовний ресурс ГВС і тариф за електроенергію, допомагає вийти з ситуації. На етапі втілення ідеї, вартість приладу і його монтаж обійдуться не дешево. Тут варто прорахувати який зиск піде за таким рішенням.

Купуючи змійовик в ванну, незалежно який вид підключення буде обраний, не варто забувати про матеріал з якого виготовлено вироби. Дешеві тонкостінні трубки нержавіючої сталі не прослужать довго. Товщина стінок повинна бути більше 2 мм і бажано з хромованим покриттям. Якісні прилади виготовляють також з міді, латуні, чорного металу. Алюмінієві сушки, в приміщеннях з перепадами температур і високою вологістю, краще практикувати як підлоговий переносний прилад.

При виборі електросушарок, наявність або можливість доукомплектувати прилад термостатом, автоматикою буде плюсом. Подорожчання на старті окупиться фінансово і додасть комфорту в побуті.