Беспружинні матраци

16 Листопада
2021

Якість сну впливає на багато життєвих моментів: працездатність і самопочуття протягом усього дня, стан і здоров'я спини та нервової системи тощо. Саме тому важливо грамотно підбирати ліжка та особливо матраци, які стануть гарантією правильного положення тіла. Одними з найкращих у цьому плані вважаються ортопедичні безпружинні матраци.

Особливості безпружинних матраців

Від класичних матраців безпружинні моделі відрізняються повною відсутністю металевих пружин. Це багатошарова конструкція, для виготовлення якої можуть використовуватись як натуральні, так і штучні матеріали.

МАТРАЦ GENT

Переваги матраца без пружин:

 1. Такі вироби безшумні, тоді як навіть найкращі пружинні моделі з часом починають скрипіти.
 2. Ортопедичні безпружинні матраци прості в транспортуванні, тому що можуть скручуватися в компактні рулони (вироби з пружинами не можна перегинати в жодному разі). 
 3. Жодного ризику отримати травму через пружини, що випирають.
 4. Пружний наповнювач підтримує хребет під час сну в правильному анатомічному положенні.
 5. Витримують більше 110 кг і мають «ефект пам'яті», тоді як пружинні варіанти з часом втрачають пружність у місцях найбільшого тиску.
 6. Завдяки відсутності порожнин вони не накопичують конденсат і пил.

Серед мінусів – ортопедичні матраци без пружин коштують досить дорого (якщо вони виготовлені з високоякісних синтетичних та натуральних матеріалів). Що ж до бюджетних пінополіуретанових виробів, на них спекотно спати в теплу пору року і вони досить швидко втрачають початкову форму.

МАТРАЦ COME-FOR COCO ROLL 160X200

Матраци безпружинні: різновиди

Даний тип матраців відрізняються двома основними параметрами:

 • конструктивні особливості;
 • матеріал наповнювача.

Кожна із ознак впливає на рівень жорсткості виробу, а кількість шарів також визначає його товщину.

Конструктивно безпружинний матрац може бути:

 1. Монолітний – моноблочна конструкція з одного матеріалу, що відрізняється зносостійкістю та легка у транспортуванні.
 2. Багатошаровий. Використовуються різні матеріали, які укладаються у кілька шарів (по 3-4 см кожен). Блоки склеюються між собою, що забезпечує хорошу фіксацію та тривалий термін служби матраца. Така конструкція дозволяє комбінувати м'які плити з амортизуючим ефектом і жорсткі каркасні шари. Це забезпечує хорошу підтримку хребта за достатньої м'якості.
 3. Змішаний. Основою виступає товстий монолітний шар, до якого додають один-два додаткові матеріали. Це дозволяє пом'якшити матрац або зробити його більш пружним.

ОРТОПЕДИЧНИЙ МАТРАЦ 3D AEROSYSTEM NEOFLEX AERO ЗИМА-ЛІТО 160Х200

З яких матеріалів роблять безпружинні матраци?

У виробництві безпружинні матраци використовуються як натуральні, так і синтетичні матеріали.

До натуральних відносяться:

 1. Латекс. Пружний та м'який, відмінно підлаштовується під анатомічні вигини та особливості тіла людини, гарантує надійну підтримку хребта. Латексні моделі допомагають розслабити м'язи під час сну та нормалізують кровообіг. Одношаровий матрац нагадує перину з пуху, досить швидко відновлює форму. Вартість цього матеріалу досить висока. Щоб знизити ціну виробу, латекс використовується як один із шарів.
 2. Повсть (бавовняна вата). Надає м'якість багатошаровим виробам, розбавляючи тверді пласти. Також може використовуватися як настил для змішаної конструкції. Не використовується як самостійний матеріал.
 3. Кокосова койра – волокно з навколоплідної частини кокосу, просочене латексом. Завдяки цьому міцний від природи матеріал стає еластичнішим. До переваг кокосової койри варто віднести гіпоалергенність, жорсткість, тривалий термін служби, антисептичні властивості. Ортопедичні матраци з цього матеріалу ідеально підійдуть для дітей та підлітків, тому що їхній рівень жорсткості добре підтримує хребет у витягнутому стані. Монолітні конструкції із койри надто жорсткі, тому роблять комбіновані матраци із шарами койри та латексу.
 4. Вовна вівці. Неймовірно теплий матеріал, який найчастіше використовується як верхній шар змішаного матраца. Найчастіше це універсальні вироби типу «зима-літо».
 5. Морські водорості. Матеріал середньої твердості. Найчастіше водорості використовують для виробництва безпружинних дитячих матраців. Вони містять чимало йоду, мінералів та амінокислот. Ці речовини виділяються в повітря і підвищують імунітет сплячого, позитивно впливають на нервову систему.

 МАТРАЦ LIKE

 Серед синтетичних наповнювачів варто зазначити:

 1. Штучний латекс – бюджетна заміна натурального матеріалу, що характеризується поєднанням жорсткості з еластичністю, легше за натуральний. Він також добре справляється зі значними навантаженнями та не викликає алергії.
 2. Пінополіуретан. Незважаючи на м'якість, цей матеріал досить пружний та добре зберігає форму. Коштує недорого і має гіпоалергенні властивості.
 3. Меморікс – покращена версія пінополіуретану, яка добре пропускає повітря. Завдяки цьому матрац не накопичує конденсат і служить довше. Також серед переваг варто відзначити ефект пам'яті і чітке повторення анатомічних вигинів тіла.
 4. Холлофайбер – порожнисті волокна з поліестеру, гіпоалергенні, не накопичують вологу та запахи. Матраци з холофайбера досить пружні, але служать не надто довго.

МАТРАС RELAX SERENITY 80X200

Більшість багатошарових виробів комбіновані та складаються з натуральних та синтетичних шарів. Наповнювач може змінюватись в залежності від ваших потреб. Наприклад, при періодичних болях у спині краще вибирати жорсткі чи напівжорсткі вироби. Для маленької дитини варто вибирати модель з матеріалу з гарною вентиляцією (кокосова койра). Для підлітків підійде наповнювач середньої жорсткості (зі штучного латексу). Для старшого покоління краще вибирати більш м’які вироби (з використанням натурального латексу).

У нашому інтернет-магазині ТУК-ТУК ви знайдете широкий вибір якісних ортопедичних матраців без пружин, які ви зможете замовити за приємною ціною.