Все про димери

28 Грудня
2021

Яскраве світло не завжди прийнятне у домашньому освітленні. При цьому використовувати безліч світильників з лампами різної потужності також не варіант. У такому разі на допомогу прийдуть димери. Вони дозволяють приглушити світло, зробивши атмосферу більш затишною та розслаблюючою.

Що таке димер?

Димер – це пристрій, який дозволяє регулювати потужність за допомогою збільшення або зменшення напруги. Простіше кажучи, це вимикач з регулюванням яскравості.

Принцип дії пристрою наступний. Потужність безпосередньо залежить від струму та напруги у навантаженні. Якщо зменшити напругу або струм, то зменшиться і потужність. Відповідно до закону Ома, потужність (вона ж яскравість) світильника зменшується зі збільшенням загального опору навантаження. Для цього використовуються дроселі та баластові резистори.

Якщо димер для класичної лампи розжарювання не є чимось незвичайним, то для регулювання діодних стрічок і світильників будуть потрібні спеціальні джерела світла. Вони підходять для використання зі спеціальними димерами для світлодіодних ламп.

Найчастіше такі пристрої встановлюються у вітальні та спальнях. Вони дозволяють приглушити світло, створивши більш інтимну обстановку. Також вони підходять для додаткових освітлювальних приладів у ванній кімнаті. А ось на кухні та в робочих кабінетах їх установка не має сенсу.

Різновиди димерів

Головна відмінність цих пристроїв у тому, для яких освітлювальних приладів вони призначені. Їх можна розділити на дві групи:

  • димер 220 вольт – для експлуатації в ланцюгах змінної напруги;
  • димер 12 вольт – для використання у ланцюгах постійної напруги.

Перший варіант підходить для ламп розжарювання, тоді як другий – це димер для світлодіодної стрічки або лампи.

ПІДВІС EGLO CARDITO З ВБУДОВАНИМ ДИМЕРОМ

Також прилади можуть відрізнятися за наступними ознаками.

За способом встановлення регулятори бувають:

  1. Моделі зовнішнього монтажу є накладними вимикачами з вбудованим димером для діодних світильників. Для їх монтажу не потрібно штробити стіну перфоратором, оскільки вони кріпляться на її поверхню. Найчастіше використовуються у стилі лофт та інших інтер'єрах, де зустрічається зовнішня проводка.
  2. Внутрішні регулятори монтуються всередині стіни і формою схожі на звичайні вимикачі.
  3. Димери, що монтуються на DIN рейку, встановлюються в електрощиток. З одного боку, такий монтаж складніший і здається незручним. З іншого, подібні пристрої керуються дистанційним пультом.

Розрізняються димери і за механізмом управління:

  1. Димери з поворотним механізмом оснащуються роликом, який дозволяє зменшувати яскравість світіння. Вони прості в управлінні, дозволяють встановити необхідну яскравість і служать досить довго.
  2. Принцип використання поворотно-натискного механізму майже не відрізняється від поворотного. Відмінність у тому, що при натисканні на ролик світло загоряється з яскравістю, залишеною при останньому включенні.
  3. Пристрої з кнопковим керуванням оснащуються кнопкою “плюс-мінус”. Натискаючи на "плюс", ви збільшуєте яскравість лампи, на "мінус" – зменшуєте.
  4. Сенсорні вироби реагують на світло чи тепло. Вони комплектуються панелями різного діаметра.

Димери для ламп розжарювання можуть відрізнятися за принципом регулювання яскравості.

Перший варіант називається Leading Edge. Він користується найбільшою популярністю через дешевизну та широкий діапазон регулювання. Такі прилади можуть використовуватися і зі світлодіодними лампами, однак вони повинні бути димовані.

Регулювання Falling edge можна використовувати з різними лампами. Але її недолік полягає в тому, що потужність регулюється не з нульової позначки, а у встановленому діапазоні.

Також на ринку існують світлодіодні прилади із вбудованим димером на пульті керування. Перевага таких моделей у відсутності необхідності встановлення настінних регуляторів. Керувати яскравістю можна з пульта або за допомогою вимикачів на корпусі освітлювального приладу.

ПІДВІС EGLO ROMAO 2 З ВБУДОВАНИМ ДИМЕРОМ