Вибираємо електрокамін

27 Листопада
2020

Живий вогонь, мирне потріскування дров... Камін - справжнє втілення домашнього тепла. Але, на жаль, облаштувати справжній дров'яний камін можна тільки в приватному будинку. І задоволення це недешеве.

Електричний камін в квартирі здатний створити затишок і комфорт заміського будинку. При цьому він не вимагає складного монтажу, побудови димоходу, топки дровами або вугіллям, регулярного чищення, їм легко управляти, він не виділяє дим, не залишає попіл і золу.

Як працює електричний камін?

Електрокамін являє собою електричний нагрівальний прилад, який імітує живе полум'я. Це перш за все декоративний пристрій, покликаний створювати затишок.

Функція обігріву у нього другорядна. Зазвичай потужність не перевищує 1,5-2 кВт. А це означає, що такі каміни можуть використовуватися тільки в якості додаткового опалювального приладу.

Як нагрівальний елемент всередині електричних камінів використовуються звичайні тени або інфрачервоні випромінювачі. Тепло по кімнаті розподіляється за допомогою теплових вентиляторів, встановлених всередині.

Всі електрокаміни оснащені пультом дистанційного керування, за допомогою якого керувати ним можна з будь-якої точки кімнати. Регулювання його роботи можливе також з панелі управління.

Один з головних плюсів електрокамінів - можливість регулювати роботу під свої потреби. Можна включити на повну потужність обігріву або половину потужності, режим імітації полум'я без нагріву.

Який купити електрокамін?

Перш, ніж придбати електричний камін, потрібно визначитися з основними його параметрами.

Тип конструкції:

 1. Вбудовувані електрокаміни. Такі моделі максимально реалістичні. Для їх установки додатково потрібен монтаж порталу біля стіни. Можна купити готовий камінокомплект, що складається з каміна і порталу. Або звести його окремо і задекорувати в залежності від стилю, в якому оформлений інтер'єр. Існують кутові варіанти, як для внутрішніх, так і для зовнішніх кутів.
 2. Настінні (підвісні). Візуально схожі на звичайний широкоформатний телевізор, кріпляться на стіну. Відрізняються невеликою товщиною, тому найкраще підходять для кімнат з маленькою площею.
 3. Острівні. Розміщуються посеред кімнати. Можуть виконувати додаткову функцію зонування приміщення.
 4. Переносні (мобільні) найчастіше мають невеликі габарити і вагу. Такий електрокамін підійде, якщо ви не плануєте використовувати його регулярно або хочете періодично встановлювати його в різних кімнатах. бувають:
 • підлогові;
 • настільні.

Вибір типу конструкції каміна залежить, по-перше, від конструктивних особливостей кімнати, в якій він буде встановлений. Наприклад, чи є там зовнішні кути, ніші. По-друге, від площі приміщення.

Спосіб імітації вогню в електричному каміні

Сучасні електрокаміни здатні створювати реалістичне полум'я. Сьогодні в них використовуються кілька технологій імітації вогню:

 1. Opti-Myst - найреальніший спосіб імітувати язики полум'я. Роль вогню виконує холодний водяний пар, підсвічений галогеновими лампами, які вбудовані в осередок. Всередині є резервуар для фільтрованої води, яку парогенератор і перетворює в пар. Такі електричні каміни додатково зволожують повітря.
 2. Optiflame. Суть технології наступна. Світло від галогенних або світлодіодних ламп, прихованих всередині вогнища, падає на металеві або пластикові пелюстки, які закріплені на обертовому стрижні. Від них він відбивається на дзеркальний екран у вигляді язиків полум'я. В результаті - дуже реалістична імітація вогню.
 3. Opti-V. У таких моделях вбудований ЖК-дисплей, на якому відтворюється відеоролик із зображенням мерехтливого полум'я. Навколо екрану споруджений своєрідний «кокон» з дзеркальних напівпрозорих стекол, які створюють ефект об'ємного зображення.

Для більшої реалістичності в осередках електрокамінів розміщують штучні тліючі поліна і вугілля, які підсвічуються світлодіодами в декількох місцях.

Зараз стають популярні моделі електрокамінів, в яких, навпаки, підкреслюється штучність всієї конструкції. Замість дров там використовуються прозорі кристали або галька, а колір підсвічування можна міняти під свій настрій: зелений, синій, рожевий і т.д.

Який варіант імітації вогню вибрати, залежить тільки від ваших уподобань і бюджету, який ви готові витратити на придбання електричного каміна.

Додатковий функціонал каміна електричного

 1. Звукові ефекти, що імітують потріскування дров, надають ще більшої реалістичності електрокаміну.
 2. Імітація натурального запаху диму і тліючих дров за допомогою ароматизаторів.
 3. Вбудований зволожувач повітря. Оскільки електричний камін, як і інші обігрівачі висушує повітря, така модифікація не буде зайвою.
 4. Терморегулятор буде відключати функцію обігріву, коли повітря в кімнаті прогріється до заданої температури.
 5. Автоматичне відключення.
 6. Регулювання яскравості полум'я.
 7. Вбудований фільтр для очищення повітря від пилу і алергенів.

Вибираючи, який купити електрокамін, перш за все треба визначитися, яку основну функцію він буде для вас виконувати: декоративну або опалювальну. Якщо ви хочете використовувати його в якості обігрівача, вибирайте моделі з можливістю регулювання потужності. Функція регулювання яскравості вогню також не буде зайвою, адже ви зможете налаштовувати її в залежності від свого настрою.

Дуже зручна функція автоматичного регулювання температури. Вам не доведеться постійно знижувати або збільшувати потужність пристрою. Якщо дозволяє бюджет, віддавайте перевагу моделям з вбудованим зволожувачем і очищувачем повітря.

Щоб в результаті ви не були розчаровані покупкою електричного каміна грунтовно вивчайте його функціонал і технічні характеристики. Ретельно продумайте, де ви будете його встановлювати, чи вписується він в стилістику і концепцію приміщення.