Вибираємо настільну лампу для робочого столу

08 Січня
2022

Настільні лампи для роботи насамперед вважаються функціональним елементом, а вже потім предметом декору. Саме тому при виборі світильника на робочий стіл основну увагу слід приділити таким моментам, як його стійкість, тип світіння та можливості регулювання нахилу. Грамотний вибір освітлювального приладу для роботи не тільки збільшить продуктивність праці, але стане гарантією турботи про ваш зір.

Конструкція настільної лампи

Світильник настільний має відповідати декільком важливим вимогам щодо його конструкції.

Розширена важка основа повинна забезпечувати стійкість лампи, щоб вона не завалювалася під час використання, наприклад, коли ви регулюєте кут нахилу плафона. Особливо це важливо, коли ви вибираєте настільну лампу для школяра.

НАСТІЛЬНА ЛАМПА EGLO BORGILLIO

Замість основи може бути струбцина або прищіпка, які дозволяють заощадити місце на поверхні письмового столу. Модель з прищіпкою відрізняється мобільністю, її можна закріпити будь-де, навіть на книжковій полиці. Варіант на струбціні підійде, якщо вам потрібна, наприклад, настільна лампа для манікюру, оскільки вона максимально надійно фіксує світильник на стільниці.

Переконайтеся, що є вимикач на дроті або опорі, щоб не довелося вимикати настільний світильник з розетки.

Також варто звернути увагу на конструкцію стійки. Вона може бути:

  • такою, що не згинається, з нерухомим плафоном – це не найзручніший варіант для робочої лампи;
  • такою, що не згинається, з можливістю повороту плафона, що дозволить змінювати напрямок освітлення;
  • це може бути стійка, що гнеться, або конструкція з 2-3 секцій на шарнірах.

Третій варіант вважається оптимальним, тому що дозволяє міняти кут нахилу лампи абсолютно вільно у будь-який бік.

НАСТІЛЬНА ЛАМПА FLAMPIC PIXARO

Тип лампи у світильнику настільному

Ви можете вибрати одне із чотирьох джерел світла для настільного робочого світильника:

  1. Лампа розжарювання – дає м'яке світло, яке не втомлює очі, але сильно нагрівається сама та нагріває плафон, споживає багато електрики.
  2. Галогенна лампа – добре розсіює світло, економно витрачає енергію і довго не перегорає.
  3. Люмінесцентна лампа – економічна та не нагрівається. Але містить шкідливі речовини (тому потрібно бути обережним, щоб її не розбити), а також створює пульсуюче освітлення за найменшої зміни напруги в ланцюзі.
  4. Світлодіодна лампа – відрізняється компактністю, безпечна у використанні та споживає мінімум електроенергії.

Ми радимо вибирати з ламп розжарювання та діодних виробів, оскільки галогенки та люмінесцентні джерела світла недостатньо пристосовані для тривалого використання.

НАСТІЛЬНА ЛАМПА NOWODVORSKI 8404 STYLE LED

Важливо! Звертайте увагу на характеристики освітлювального приладу, де вказано максимально доступну потужність лампочки.

За рекомендацією офтальмологів настільний світильник для роботи повинен випромінювати денне нейтральне світло (4000К). Він не напружує очі, оскільки наближений до природного освітлення. Біле світіння вибирається тільки для робіт, де потрібне не спотворене сприйняття кольору. Це може бути лампа настільна для манікюру, рукоділля та будь-яких художніх процесів.

Можна вибрати функціональний освітлювальний прилад із діодними лампами, що дозволяє перемикати колірну температуру.

Докладніше про колірну температурі освітлення можна прочитати у нашій статті за посиланням

НАСТІЛЬНА ЛАМПА EGLO COGNOLI

Сподіваємось, наші поради допоможуть вам вибрати ідеальну лампу для роботи за столом. Пам'ятайте, що настільна лампа є доповненням до основного освітлення в кімнаті. І використовувати у повній темряві її не можна (це сильно навантажує зір).

Щоб спростити вибір настільної лампи для письмового столу, звертайтесь до менеджерів магазину ТУК-ТУК, які підберуть освітлювальний прилад, виходячи з ваших завдань, та запропонують вигідні умови покупки.