Вибір дзеркала для ванної

03 Грудня
2021

У санвузлі можна обійтися без безлічі предметів, але тільки не без дзеркала. Це один з основних атрибутів приміщення, який виконує як практичну, так і декоративну функцію.

Хоча дзеркало виглядає досить простим предметом, його вибір вимагає враховувати багато нюансів. Визначившись з кожним критерієм окремо, ви зможете підібрати аксесуар, який ідеально доповнить ванну кімнату.

ДЗЕРКАЛО QTAP MIDEYA 1400Х700 З LED-ПІДСВІЧУВАННЯМ

На що звертати увагу при виборі дзеркала для ванної?

Форма дзеркала для ванної кімнати

Серед популярних форм варто виділити:

 1. Кругле дзеркало в ванну часто використовується в невеликих кімнатах. Така форма додає відчуття затишку, при цьому нерідко використовується кілька круглих виробів, зібраних в композицію.
 2. Прямокутні моделі вважаються найбільш популярними. Вони підходять для будь-яких площ та інтер'єрних стилів. Монтуються як вертикально, так і горизонтально. У першому випадку візуально стеля стає вищою, у другому – кімната здається більшою.
 3. Квадратні дзеркала надають кімнаті строгості ліній і дозволяють візуально вирівнювати простір. Така форма практично не використовується для класичних стилів.
 4. Дзеркала овальної форми, навпаки, підходять для класичного інтер'єру. Вони також можуть встановлюватися горизонтально або вертикально.
 5. Фігурні моделі включають в себе безліч форм: краплі, п’ятикутники, ромби та ін. Вибираючи такі дзеркала, варто розуміти, що вони більше несуть декоративну цінність, ніж практичну.

ДЗЕРКАЛО QTAP SCORPIO R590 З LED-ПІДСВІЧУВАННЯМ І АНТИЗАПОТІВАННЯМ

Розмір дзеркала у ванну

Вибирати розмір дзеркала потрібно, виходячи з габаритів ванної кімнати.

Моделі, відстань між сторонами яких становить не менше 1 м, підходять для великих приміщень. Але якщо це дзеркало на всю стіну без полки і без шафки, без декоративної рами, то його можна використовувати і в маленькому санвузлі, щоб візуально розширити простір.

Середні дзеркала 50-100 см – найпопулярніший варіант, який легко вписати майже в будь-яку ванну кімнату.

Компактні дзеркала до 50 см зазвичай занадто маленькі, щоб використовуватися повноцінно, тому використовуються як складова частина композиції з декількох дзеркал.

OPTION ДЗЕРКАЛЬНА ШАФКА 90*70*15СМ, З ПІДСВІЧУВАННЯМ

Конструкція дзеркала для ванної

Що стосується конструкційних особливостей, то всі дзеркала можна розділити на дві групи:

 • окремі;
 • суміщені.

Перший тип передбачає наявність тільки дзеркала, яке доповнюється кріпильним елементом і в деяких випадках рамою. Такі моделі виглядають досить компактно і не займають зайвого місця.

Суміщені моделі передбачають наявність додаткових конструкцій. Це може бути дзеркало в ванну з поличкою відкритого типу. Місця для зберігання зазвичай монтуються з боків або в нижній частині. Також популярністю користуються дзеркала в ванну з шафкою. Вона може бути прикріплена збоку дзеркала або за ним. Другий варіант конструкції дозволяє економити місце.

ДЗЕРКАЛЬНА ШАФА FANCY MARBLE MC-BUTTERFLY

Функціональність дзеркала у ванну кімнату

При виборі додаткових опцій для дзеркала варто віддавати перевагу тільки тому функціоналу, який буде вам реально корисний. Інакше ви переплатите за можливості, якими не будете користуватися.

 1. Рама – це не тільки декоративний елемент аксесуара, але і додатковий захист від можливих механічних пошкоджень. Вона повинна бути виготовлена ​​з міцних матеріалів, які не руйнуються при підвищеній вологості. Це може бути пластик, нержавіюча сталь або метал з оцинковкою. Використання деревини припустиме, але вона повинна бути оброблена захисним просоченням.
 2. Збільшувальне дзеркало. Багато виробників випускають косметичні дзеркала в ванну, в яких передбачена невелика ділянку з додатковим збільшенням. Це буде корисно для нанесення макіяжу або проведення якихось процедур з косметичного догляду.
 3. Підсвічування. Сьогодні величезною популярністю користуються лед-дзеркала в ванну. Підсвічування може бути винесене в зовнішню частину дзеркала або вбудоване. Така конструкція дозволяє заощадити на покупці бра або інших світильників. При виборі моделі з вбудованим підсвічуванням звертайте увагу на клас захисту виробу та зручність управління (краще, якщо підсвічування можна включити окремо від основного світла).
 4. Антизапотівання – дуже корисна функція, яка передбачає підігрів скла, що не дозволяє дзеркалу вкриватися конденсатом, коли ви приймаєте ванну або душ. 

ДЗЕРКАЛО ASIGNATURA INTENSE 60 СМ LED

Корисні поради з монтажу дзеркал у ванній

При монтажі виробу важливо дотримуватися певних правил:

 • вибирайте усереднені показники висоти кріплення дзеркала, щоб кожен член сім'ї міг добре бачити своє відображення повністю;
 • відстань від умивальника повинна складати не менше 20 см (краще 30-40 см), щоб захистити дзеркальну поверхню від водяних бризок;
 • важливо забезпечити рівномірне освітлення всієї площі дзеркала, для чого монтується діодна стрічка по периметру або два світильника по краях;
 • якщо у вас є тумба під умивальником, потрібно, щоб дзеркало було такої ж ширини;
 • для невеликих кімнат краще вибирати широкі прямокутні безрамні варіанти.

ДЗЕРКАЛО ДЛЯ ВАННОЇ FANCY MARBLE MC-980

При виборі дзеркала для ванної кімнати потрібно враховувати багато нюансів: розміри, форму, конструкцію і т.п. А в великому асортименті сучасних магазинів легко заплутатися.

Але все не так складно. Якщо слідувати вищепереліченим правилам і порадам, ви без проблем підберете стильне дзеркало для вашого санвузла. Купити якісні дзеркала ви зможете у ТУК-ТУК.ЮА.