Кухня в стилі LOFT - чи підійде кожному?

19 Квітня
2020

Вибір дизайну житлового приміщення, а вже, тим більше, кухні у своїй квартирі - справа вкрай відповідальна і до нього потрібно підходити серйозно, адже в цій кухні ви і ваші близькі будете проводити чимало часу кожен день. А це означає, що потрібно вибрати таке рішення, яке буде зручно, ергономічно і радувати око. Для початку - слід вивчити всі актуальні стилі дизайну кухонних приміщень, зрозуміти їх плюси і мінуси. Одним з найбільш модних трендів в кухонній моді є кухня в стилі лофт. Розберемося, що це за стильовий напрям.

Як з'явився стиль лофт?

З англійської лофт переводиться - горище, і дизайн повністю виправдовує цю назву. У XX столітті індустріальні та складські приміщення в США недбало і грубо перероблялися під житлові c метою економії і здачі в оренду мешканцям. Створити щось на кшталт житлового простору виходило за допомогою наспіх поставленої меблів і проведених комунікацій. Хто б міг подумати, що через роки весь світ буде аплодувати цьому випадково організованому напрямку і робити в чоловічому і брутальному стилі лофт фешенебельні заклади і свої будинки.

стиль лофт в інтерє'рі на тук тк

Правила стилю лофт:

  1. Гармонійний ансамбль сучасних і традиційних матеріалів і рішень;
  2. Наявність голою кладки з цегли на стіні (червоного, білого або вохристого кольору) або вставок з дерев'яного масиву;
  3. Пол - з дерева, бетону або матовою монохромного плитки;
  4. Стеля - як правило пофарбований у білий колір;
  5. Приміщення повинно бути просторим, з високими стелями і вільним простором;
  6. Забороняється накопичення предметів - тільки необхідний мінімум в інтер'єрі;
  7. Відкриті технічні і вентиляційні труби, дроти.

Як виглядають типові кухні лофт?

Вищеописаний дизайн в кухнях стилю лофт доповнюють дерев'яними, скляними і металевими предметами меблів і побутової техніки, вікнами з жалюзі без штор і фіранок, що стоїть окремо масивної барной стійкою з високими стільцями. Така стійка дає можливість зонувати простір і створює атмосферу невимушеності і неофициальности.

З ще більш нестандартних рішень для кухні в стилі лофт можна використовувати голі бетонні стіни без обробки або підвісити на стелю декоративні металеві балки, на які потрібно за правилами стилю закріпити грубі, металеві світильники або прожектори, або ж функціонально використовувати балки для підвісу кухонного начиння. Меблі рекомендується підбирати дерев'яну, незграбну і грубу. А на цегляній обробці стін можна заощадити, якщо використовувати фактурні кольорові шпалери, що імітують цегла.

кухня в стилі лофт в інтернет магазині тук тук

В які приміщення і кому підійде кухня в стилі лофт?

Перш за все, слід відштовхуватися від площі і висоти стель в потенційної кухні. Інтер'єр в стилі лофт підходить тільки великим, просторим кухням з високими стелями і хорошим природним освітленням, а значить, великими вікнами. А ще, варто пам'ятати, що лофт - це перш за все, вінтаж, зістарені предмети і штучні потертості на меблях. Тому тим, хто вважає за краще, щоб їх приватне житлове простір виглядало свіжо, ново, і блищало, як відполірований кришталь, на жаль, варто відразу ж відмовитися від цієї затії. Тому що потрібно бути готовим, що дизайн кухні в стилі лофт апріорі буде прохолодним і не дуже затишним, але зате креативним, що сподобається любителям творчого підходу до інтер'єру і неординарним особистостям. Ну і, звичайно ж, тільки одна кімната не виконується в стилі лофт. Якщо вибирати його - то потрібно продовжувати індустріальну концепцію в усьому іншому приміщенні.