Вибір унітазу: 8 головних критеріїв

08 Вересня
2020

Облаштовуючи свою квартиру або будинок, ви можете обійтися без деяких функціональних зон і елементів інтер'єру. Але ось те, без чого точно не можна уявити жодне житло - це туалет. Унітаз - головна деталь санвузла. При цьому, з якоїсь причини, багато хто не приділяє належної уваги вибору правильного унітазу. Хоча це той предмет сантехніки, який використовується щодня і дуже часто. І чим більше сім'я, тим більш надійним, зручним і довговічним він повинен бути. На що ж звертати увагу при покупці унітазу?

Конструкція зливного бачка

Всього існує дві категорії зливних бачків:

      1. Найпоширенішим варіантом є поєднаний з унітазом бачок. У свою чергу суміщені унітази діляться ще на два типи: компакт і моноблок. Перший варіант кріпиться до задньої крайки унітаза потужними надійними болтами. Моноблок - єдиний монолитний виріб. У порівнянні з компактами він набагато складніший в обслуговуванні.
Переваги суміщеної конструкції:

 • невелика ціна;
 • проста недорога установка;
 • простота ремонту;
 • вільний доступ до комунікацій.

Звичайно, є у таких бачків і недоліки:

 • складності в прибиранні (пил збирається і на самій чаші, і на бачку; забруднення накопичуються в просторі між бачком і унітазом);
 • високий рівень шуму.

      2. Роздільний бачок може бути підвісний і інстальований. Підвісні роздільні бачки зараз майже не зустрічаються, оскільки виглядають застарілими. А ось інсталяція виглядає сучасно і акуратно, тому дизайнери найчастіше вибирають для своїх проектів саме цей вид. Її плюси:

 • все зайве приховано за фальшстіною, зовні залишається тільки кнопка зливу;
 • шуму води, яка наливається в бачок, практично не чути;
 • візуально збільшує простір туалету.

Серйозними мінусами можна назвати високу ціну (як самої конструкції, так і її монтажу), а також складності в ремонті. Через те, що бачок зашивається в стіну, для виправлення поломки доведеться розбирати стіну за унітазом. Тому варто або залишати запасні матеріали для відновлення фальшстіни, або спочатку передбачити доступ до сантехніки, наприклад, встановити люк. Крім цього, відремонтувати інсталяцію самостійно навряд чи вийде, доведеться звертатися до фахівців.

Спосіб монтажу унітазу

Залежно від способу установки унітази бувають:

Добре знайомий усім стандартний варіант - підлоговий унітаз. Він монтується безпосередньо до підлоги за допомогою товстих анкерів і гайок. Цей спосіб кріплення абсолютно недорогий, оскільки не вимагає якоїсь особливої ​​кваліфікації. З недоліків: займає багато місця і виглядає дещо старомодно. Крім того, миття підлоги буде трохи утруднене.

Підвісний унітаз відрізняється практичністю і компактністю. Він вдало впишеться в сучасні інтер'єри санвузлів завдяки своїй мінімалістичності. Краще за інших видів унітазів підходить для малогабаритних туалетів. Монтується впритул до стіни, в якій «ховаються» рама (максимально допустиме навантаження до 400 кг) і інсталяція.

Оскільки простір під унітазом залишається вільним, прибирати в туалеті стане простіше. А сама конструкція виглядає більш легкою в порівнянні з підлоговими моделями.

Але є у підвісних унітазів серйозні недоліки:

Подача води в зливний бачок

Підведення води в бак може бути бокове або нижнє

У першому випадку шланг, по якому подається вода, кріпиться до бачку збоку. Така система дешевша, а якщо трапиться витік, його відразу можна помітити. Але в цьому випадку страждає зовнішній вигляд унітазу, тому що шланг на впадає в око. Та й шум від наповнення бака водою буде досить гучний.

Підведення води знизу виглядає акуратніше. Крім того, така подача води майже безшумна. Але ціна вище.

Випуск в каналізацію

В сучасних унітазах випускна система буває:Горизонтальна - слив паралельно підлозі.

 1. Вертикальна - труба з унітазу монтується перпендикулярно до підлоги.
 2. Коса - слив виходить під гострим кутом відносно поверхні підлоги.

Яка конструкція підійде вам, визначається розводкою труб у вашому санвузлі.

Матеріал унітазу

Не менш важливий аспект - з чого зроблена чаша унітазу. На сьогоднішній день найчастіше зустрічаються фаянс і фарфор.

Фаянс - дрібнопориста кераміка, покрита шаром емалі. Це найпопулярніший через свою доступність ціни матеріал. Але є один суттєвий недолік - термін служби всього 10-15 років. Вся справа в емалі, яка з часом стирається, і фаянс починає вбирати вологу, змінює колір, з'являються тріщини.

Фарфор, хоча візуально майже не відрізнити від фаянсу, все-таки є більш міцним і довговічним. Вся справа в тому, що в його складі є кварц і польовий шпат. Термін експлуатації унітазу з порцеляни - не менш 25 років. Але і ціна його зазвичай в півтора рази вище.

В асортименті сантех-магазинів можна зустріти також унітази з нержавіючої сталі, натурального каменю, чавуну, акрилу.

Форма чаші

Кількість бризків і якість змиву залежить безпосередньо від форми чаші. Вони бувають трьох видів:

 1. Тарільчаста - самий бюджетний варіант. Часто зустрічалася в радянських унітазах. Всередині чаші є невелике заглиблення, де збираються відходи, а потім вже звідти змиваються водою з бачка. Мінуси у такої форми досить серйозні: сильні бризки при змиві, неекономне використання води (іноді доводиться змивати кілька разів).
 2. Козирькова схожа на тарілчасту. Злив теж висунутий трохи вперед, але всередині не поглиблення, а невеликий виступ, розташований під кутом. Бризки під час змиву - мінімальні. Ця форма також не дає розповсюджуватися неприємним запахам.
 3. Воронкоподібна чаша забезпечує найменшу витрату води, не утворює бризки і стримує запахи. Отвір чаші вертикальний, округлий, за формою схожий на лунку, без будь-яких ухилів.

Спосіб змиву

На сьогоднішній день є дві технології змиву води в унітазі:

 1. Прямий (інші назви горизонтальний, каскадний). Струмінь води рухається до зливу строго по прямій. За рахунок цього утворюється потужний потік по центру. Під обідком і по краю келиха вода змиває слабо або взагалі туди не доходить. Тому без йоржика тут не обійтися.
 2. Круговий (також називається кільцевим, зворотним або душовим). Вода в цьому випадку стікає круговим потоком рівномірно по всій чаші. Тому якість очищення набагато вище, а кількість використаної води при цьому менше. Такий змив набагато тихіше прямого. Єдиний недолік - відносно висока ціна.

Кришка унітазу

Кришки для унітазу - не менш важливий аспект при покупці. Найчастіше зустрічаються вироби з поліпропілену і дюропласту.

Поліпропіленовими кришками найчастіше комплектуються недорогі моделі унітазів. Це легкий, бюджетний, але неміцний матеріал.

Дюропласт, на відміну від поліпропілену, відрізняється довговічністю і стійкістю до механічних і хімічних впливів. Багато дюропластових кришок оснащені мікроліфтом. Це пристрій, який дозволяє кришці пускатися плавно і безшумно, не вдаряючись об обідок унітазу.

Універсальної відповіді на питання: «Який унітаз краще всього?» не існує. Оптимальний варіант буде залежати від багатьох факторів: площі санвузла, складу сім'ї, запланованого бюджету, дизайну туалету і багато чого іншого. Варто спочатку визначитися зі своїми потребами і переглянути всі параметри вибору по порядку. А якщо ви не впевнені в правильності свого вибору, ви завжди можете звернутися за допомогою до кваліфікованих консультантів.